Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Setny medal dla Ziółkowskiego

Data publikacji: 24 lipca 2016 r. 09:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Setny medal dla Ziółkowskiego
 

W sobotni wieczór w Dziwnowie na tutejszej Alei Gwiazd Sportu odbyło się po raz piętnasty odsłonięcie kolejnych dziesięciu replik medali znanych polskich sportowców. Jak stwierdził szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński komitet popiera nie tylko tych sportowców, wśród których są przedstawiciele dyscyplin olimpijskich, ale także innych. Dlatego też swoje repliki odsłonił znakomity rajdowiec Krzysztof Hołowczyc (m.in. 3 miejsce w rajdzie Dakar w 2015) i Rafał Sonik zwycięzca Rajdu Dakar w 2015 na quadach).


Jako pierwszy swoją replikę odsłonił Janusz Brzozowski ze Szczecina, były piłkarz ręczny Pogoni Szczecin i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 r. Setny medal odsłonił Szymon Ziółkowski mistrz świata i mistrz olimpijski w rzucie młotem. Oprócz nich gwiazdami wieczoru byli: Leszek Kucharski (tenis stołowy - medalista MŚ), Krzysztof Ignaczak (siatkarz - mistrz świata 2014), Przemysław Miarczyński (windsurfing - brąz na Olimpiadzie w Londynie w 2012r.), Ryszard Wolny (zapasy - złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996), Tadeusz Mytnik (kolarstwo - srebrny medal na IO w Montrealu i brąz na MŚ w San Cristobal w 1977)) i Artur Siódmiak (piłka ręczna - wicemistrz świata w 2007).

Głównym organizatorem imprezy była Gmina Dziwnów, której burmistrz Grzegorz Jóźwiak przypomniał, że jej pomysłodawcą był ówczesny wójt Dziwnowa Zbigniew Zwolan.
Sponsorem głównym imprezy była spółka Budnex, budująca apartamenty Porta Mare w Dziwnówku, a patronem medialnym nasza redakcja.

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA