Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Setki pomysłów na Szczecin. Miliony do podziału w budżecie obywatelskim

Data publikacji: 2021-06-07 22:29
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-08 15:05
Setki pomysłów na Szczecin. Miliony do podziału w budżecie obywatelskim
Wszystkie nadesłane do magistratu projekty SBO 2022 właśnie zostały udostępnione na na stronie: www.sbo.szczecin.eu (zakładka ZGŁOSZONE PROJEKTY).  

Szczecinianie przede wszystkim stawiają na zieleń: nowe parki kieszonkowe i skwery. Chcą budowy systemu spójnych ścieżek rowerowych oraz równych chodników. Proponują też miejskie inwestycje w zdrowie. Przynajmniej takie preferencje wynikają z projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Tym razem do SBO 2022 zgłoszono 188 projektów.

- Wśród nich 34 to projekty ogólnomiejskie, natomiast na 22 obszary lokalne przypada w sumie 154 projektów lokalnych. Najbardziej aktywni i pomysłowi okazali się mieszkańcy obszaru Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze, którzy złożyli po 14 propozycji oraz obszaru Żydowce-Klucz, Podjuchy, Zdroje - każdy po 13 projektów. Natomiast zaledwie po 3 wpłynęły z Turzyna i Dąbia, a 4 - z obszaru Słoneczne i Majowe - przekazuje Centrum Informacji Miasta.

Wszystkie nadesłane do magistratu projekty SBO 2022 właśnie zostały udostępnione na na stronie: www.sbo.szczecin.eu (zakładka ZGŁOSZONE PROJEKTY). Ich upublicznienie nie oznacza, że wszystkie zostaną wkrótce poddane pod głosowanie. Czeka je jeszcze formalna i merytoryczna weryfikacja.

- Ten proces już trwa - mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego UM. - Na tym etapie ważna jest współpraca na linii urząd - liderzy projektów. Część wniosków wymaga bowiem uzupełnień czy innych modyfikacji, aby finalnie pomysły mieszkańców były możliwe do realizacji i znalazły się na listach do głosowania.

Kolejne etapy weryfikacji polegać będą np. na sprawdzeniu czy dany pomysł na Szczecin jest zadaniem własnym gminy, bo tylko taki może być finansowany ze środków miasta. Albo czy jest możliwość realizacji projektu we wskazanej przez autora lokalizacji. Z listy do głosowania spaść mogą np. pomysły , które nie zawierają wśród wymaganych załączników listy poparcia z podpisami minimum 10 osób.

Opiniowanie projektów przez magistrat i jednostki mu podległe zakończy etap weryfikacji merytorycznej. Kolejnym będzie ocena społecznego zespołu opiniującego, który ostatecznie zatwierdza poszczególne projekty na listę do głosowania. Zatem jesienią - jak przekazuje Centrum Informacji Miasta - mieszkańcy Szczecina zadecydują, które projekty maja zostać zrealizowane w ramach SBO 2022.

Przypomnijmy: na realizację projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 zarezerwowano 16,7 mln złotych. Z czego 30 proc. zostanie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie, a pozostałe środki - na lokalne. ©℗

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cyrk
2021-06-08 14:50:00
wode z mózgów robią ludziom tymi głosowaniami na roboty które miasto powinno wykonywać bez pytania - jako zadanie obowiązkowe a nie dobroczynne.
kasa
2021-06-08 13:08:36
pora zaprotestować zeby magistrat budował szczcińskie GETTO bez pytaniai mieszkąców o zgode na zasiedlanie ludzi kolorowych i arabbów w jednym osiedlu Chodzi o Podjuchy gdzie co tydzies a zasiedlane kolejne kolorowe rodziny dzikich ludzi. narodowości. Za kilka miesecy zacznie sie jak w szwecji bandytyzm i przsladowania białych mieszkańców. Protestuje zanim jest za pózno.
Pedant
2021-06-08 12:20:21
Istotnym problem jest utrzymywanie porządku na terenie poczynionych już inwestycji oraz dzikie wysypiska śmieci w lasach, rowach przydrożnych i urokliwych terenach nadodrzańskich itp. Wystarczy posprzątać i cieszyć się tym co jest, a nie szukać ciągle nowych wrażeń, kiedy problem leży w czymś innym.
mdm
2021-06-08 09:40:10
Magistrat rokrocznie unieważnia setki, a może nawet tysiące oddanych głosów, nie podając przyczyn tego stanu rzeczy, więc frekwencja i zainteresowanie tym cyrkiem spadają. Dopóki nad przebiegiem głosowania nie bezie czuwał np notariusz, o uczciwości nie może być mowy. Wyniki głosowania na SBO ogłasza się po kilku tygodniach, bo najpierw trzeba przy nich pomajstrować. A więc frajerzy do urn!!! Wynik jest już z góry wiadomy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA