Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Sesji w Świnoujściu jednak nie będzie

Data publikacji: 2020-03-25 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 20:57
Sesji w Świnoujściu jednak nie będzie
 

Do ostatniej chwili ważyły się losy sesji Rady Miasta w Świnoujściu, która miała odbyć się w czwartek (26 marca) i na której rajcy mieli m.in. przekazać prawie 3 miliony złotych wsparcia dla szpitala. Obrady się jednak nie odbędą. Świnoujski samorząd poczeka na specustawę.

Niedawne obrady komisji odbyły się wyjątkowo w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury. Radni mieli maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące i zmierzono im temperaturę. Podobnie miała wyglądać sesja. Ostatecznie świnoujski samorząd zrezygnował z przeprowadzenia obrad.

- W tak trudnym okresie wprowadzane są kolejne obostrzenia w rozporządzeniach, które budzą wątpliwości prawne i są w różny sposób interpretowane. Z drugiej strony na horyzoncie pojawia się możliwość prawna co do ewentualności przeprowadzenia sesji rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich zdalnie - komentuje Elżbieta Jabłośnka, przewodnicząca Rady Miasta.

Przewodnicząca dodaje, że właśnie obraduje Sejm RP i jest duża szansa, że w najbliższy piątek podejmie specutawę, w której znajdzie się takie uprawnienie. Świnoujski magistrat jest przygotowany technicznie na zdalne przeprowadzenie sesji.

- Zakupione zostały tablety i radni zostaną zabezpieczeni w tym zakresie - poinformowała E. Jabłońska.

Tekst i fot. BaT

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA