poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku

Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku

Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku
Data publikacji: 2019-04-02 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 867 383601

Przyjaźń dawniej i dziś. Podobieństwa i różnice - takie spotkanie dwóch pokoleń odbyło się w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnikami byli studenci pedagogiki seniorzy z dziennego DPS.

- O przyjaźń należy zabiegać i starannie ją pielęgnować nawet w ramach „bardzo dojrzałej młodości” trzeciego wieku - radzili studentom pedagogiki seniorzy.

Goście z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3 przy ul. Ściegiennego 62 bardzo chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami, przywołując wydarzenia z lat swojej szkolnej edukacji i kolejnych etapów życia. Było to już  kolejne spotkanie w ramach budowania relacji międzypokoleniowych.

Studenci mieli okazję dowiedzieć się jak przed laty spędzano czas wolny, czym najchętniej zajmowali się młodzi ludzie, jakie gry i zabawy były popularne. Seniorzy przyznali, że w czasach, gdy nie było telewizji, Internetu i komputerów zdecydowanie bardziej budowaniu przyjaźni sprzyjały wspólne, bezpośrednie spotkania na podwórkach, polanach i łąkach. Podkreślali, że na ich dobrą kondycję, witalność i pogodę ducha w dużym stopniu wpływ miała właśnie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Seniorzy odwiedzili Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego na zaproszenie członkowie trzech kół naukowych: Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów Opiekuńczych PRZYJACIELE, Koła Naukowego Młodych Pedagogów SPOLEGLIWI i Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej EMPOWERMENT oraz studentki drugiego i trzeciego roku Pracy Socjalnej. Spotkanie odbyło się w ramach studyjnej rewizyty pensjonariuszy. Z dużym zaciekawieniem seniorzy wysłuchali również informacji na temat uczelni, Instytutu Pedagogiki i prowadzonych w nim działań. Spotkaniu towarzyszyła zorganizowana w Instytucie mini wystawa prac plastycznych i rękodzieła artystycznego, wykonanych przez gości. Obie strony zadeklarowały gotowość do dalszych spotkań, podczas których nastąpi wymiana obustronnych doświadczeń. Studenci będą zgłębiali sztukę szydełkowania i robienia na drutach, zaś seniorzy będą poznawali tajniki obsługi smartfonów i tabletów.©℗

(el)

Na zdjęciu: Wystawa prac seniorów będzie czynna w Instytucie Pedagogiki przez najbliższy tydzień

Fot. archiwum

Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie