wtorek, 19 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku

Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku

Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku
Data publikacji: 2019-04-02 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 758 383601

Przyjaźń dawniej i dziś. Podobieństwa i różnice - takie spotkanie dwóch pokoleń odbyło się w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnikami byli studenci pedagogiki seniorzy z dziennego DPS.

- O przyjaźń należy zabiegać i starannie ją pielęgnować nawet w ramach „bardzo dojrzałej młodości” trzeciego wieku - radzili studentom pedagogiki seniorzy.

Goście z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3 przy ul. Ściegiennego 62 bardzo chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami, przywołując wydarzenia z lat swojej szkolnej edukacji i kolejnych etapów życia. Było to już  kolejne spotkanie w ramach budowania relacji międzypokoleniowych.

Studenci mieli okazję dowiedzieć się jak przed laty spędzano czas wolny, czym najchętniej zajmowali się młodzi ludzie, jakie gry i zabawy były popularne. Seniorzy przyznali, że w czasach, gdy nie było telewizji, Internetu i komputerów zdecydowanie bardziej budowaniu przyjaźni sprzyjały wspólne, bezpośrednie spotkania na podwórkach, polanach i łąkach. Podkreślali, że na ich dobrą kondycję, witalność i pogodę ducha w dużym stopniu wpływ miała właśnie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Seniorzy odwiedzili Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego na zaproszenie członkowie trzech kół naukowych: Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów Opiekuńczych PRZYJACIELE, Koła Naukowego Młodych Pedagogów SPOLEGLIWI i Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej EMPOWERMENT oraz studentki drugiego i trzeciego roku Pracy Socjalnej. Spotkanie odbyło się w ramach studyjnej rewizyty pensjonariuszy. Z dużym zaciekawieniem seniorzy wysłuchali również informacji na temat uczelni, Instytutu Pedagogiki i prowadzonych w nim działań. Spotkaniu towarzyszyła zorganizowana w Instytucie mini wystawa prac plastycznych i rękodzieła artystycznego, wykonanych przez gości. Obie strony zadeklarowały gotowość do dalszych spotkań, podczas których nastąpi wymiana obustronnych doświadczeń. Studenci będą zgłębiali sztukę szydełkowania i robienia na drutach, zaś seniorzy będą poznawali tajniki obsługi smartfonów i tabletów.©℗

(el)

Na zdjęciu: Wystawa prac seniorów będzie czynna w Instytucie Pedagogiki przez najbliższy tydzień

Fot. archiwum

Seniorzy spotkali się ze studentami. Przyjaźń nie ma wieku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie