sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy pod okiem wojska

Seniorzy pod okiem wojska

Seniorzy pod okiem wojska
Data publikacji: 2018-10-10 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:57
Wywietleń: 690 355606

Na krótkiej konferencji prasowej dobrą zmianę obiecał wczoraj kołobrzeżanom kandydat PiS na stanowisko prezydenta miasta Maciej Bejnarowicz. Szczególnie ciepłe słowa skierował w stronę seniorów, dla których ma kilka propozycji.

- Po pierwsze jako prezydent miasta będę w sposób zdecydowany korzystał z miliardów złotych, jakie są przygotowane dla rządowego programu Dostępność Plus. Chodzi o poprawienie wejść do budynków użyteczności publicznej, a konkretnie windy, podjazdy i poręcze. Po drugie, kiedy zostanę prezydentem miasta wprowadzę 300-złotowy bon zdrowotny. Wszyscy seniorzy mieszkający w Kołobrzegu będą mogli dzięki niemu bez kolejek korzystać z dobrodziejstw związanych z lecznictwem i uzdrowiskiem. Przygotujemy strumień pieniędzy dla tych lecznic, które zechcą z nami współpracować. Kolejnym programem będzie jadłodajnia miejska dla samotnych seniorów. Jako prezydent będę także inicjatorem stworzenia spółdzielni pomocy seniorom. Chodzi o robienie zakupów, czy drobne naprawy w domach – zapowiedział Maciej Bejnarowicz.

Kandydat PiS na stanowisko włodarza Kołobrzegu chce także, aby miasto pozyskało „seniorbusa”, którym za symboliczne opłaty dowozić będzie potrzebujących transportu seniorów we wskazane przez nich miejsca. Uczestnicząca we wczorajszej konferencji prasowej znana w środowiskach prawicowych Jadwiga Maj zapowiedziała, że seniorzy będą dążyli do utworzenia klubu osiedlowego, w którym mogliby się spotykać różne pokolenia.
Osobną obietnicą złożoną przez kandydata na prezydenta Kołobrzegu jest ściągnięcie do kurortu Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Podjęliśmy już wstępne działania zmierzające do alokacji tych wojsk na terenie Kołobrzegu. Dałoby to rozwój tradycji wojskowych, jakie tutaj mamy, ale również dałoby to poczucie większego bezpieczeństwa zarówno samych kołobrzeżan, jak i odwiedzających miasto turystów. Chodzi o pomoc przy usuwaniu różnego rodzaju klęsk żywiołowych, które mogą wystąpić. Z pełną determinację przystąpię do działań zmierzających do tego, aby Wojska Obrony Terytorialnej znalazły się na terenie Kołobrzegu – zapowiedział M. Bejnarowicz dodając, że wiązałoby się to oczywiście z koniecznością budowy strzelnicy kulowej, która wpłynęłaby na zwiększenie atrakcyjności miasta. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Na zdjęciu: Konferencja prasowa kandydata na prezydenta Kołobrzegu Macieja Bejnarowicza (PiS).

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Rewalczyk
Ten facet nie ma pojęcia o rządzeniu miastem. Przez rok rządził Rewalem, gdzie pokazał, że się do tego nie nadaje. To zwykły nieudacznik, jakiego PiS wyznaczył w ramach dobrej zmiany na prezydenta Kołobrzegu. Nie słucha się ludzi, śle na nich skargi do prokuratura, a sam nie reaguje na krytykę. Na szczęście za miesiąc w Rewalu go nie będzie, a spłacać trzeba będzie po nim długi. Niedawno pojawił się w naszej gminie komornik i zabrał pół miliona zł, bo Bejnarowicz nie negocjował spłaty długu. Kołobrzeżanie, pomyślcie na kogo głosować, zanim oddacie głos!
2018-10-11 10:03:51
Opiekun
Widać, że ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi. A jak Ci seniorzy dotrą do stołówek ? Sporo z nich ma już zużyty/uszkodzony tzw. układ ruchu. Do tego dochodzi odległość. W końcu jadłodajnia nie będzie co kilometr. Zamiast bonu - skierowanie na leczenie. Uzdrowisko wystawia fakturę miastu, miasto płaci 100%. Naprawy, spółdzielnia ? Okay. Część seniorów będzie stać na częściowe pokrycie wydatków za materiały do napraw. Ale nie wszystkich. Miasto zapalcic 100%? Np wymiana instalacji wod-kan, poszerzenie drzwi, obniżenie zlewu, uchwyty, kabina prysznicowa najlepiej bez stopnia? Rozumiem, że miasto zapalci 100% za chociażby przystosowanie łazienek dla np 1000 seniorów ? No właśnie. A więc drobne naprawy - czyli ? Wymiana wężyka dostarczającego wodę ? Zamka ? Jak będzie wyglądało wynagradzanie fachowców, transportu na miejsce pracy, transportu i zakupu materiałów ? To nie jest takie proste. Owszem jest to jakiś krok do przodu ku seniorom i dla wielu z nich to dużo. Ale co seniorowi który nie może sięgnąć do kranu, da jego naprawa ? Co seniorowi da jadłodajnia, jeśli nie może do niej dotrzeć ? Co seniorowi da rehabilitacja w ramach poprawy zdrowia, jeśli nie stac go na leki + mieszka w nieremontowanym, niedostosowanym mieszkaniu, być może dodatkowo zagrzybionym ? W którym ostatni raz sprzątano porzadnie 2 lata temu.
2018-10-11 09:15:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie