piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sejm wyraził zgodę na tymczasowy areszt posła Gawłowskiego

Sejm wyraził zgodę na tymczasowy areszt posła Gawłowskiego (akt. 1)

Sejm wyraził zgodę na tymczasowy areszt posła Gawłowskiego
Data publikacji: 2018-04-12 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 1718 322590

Sejm wyraził w czwartkowym głosowaniu zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego. Z wnioskiem o taką zgodę wystąpiła do Sejmu Prokuratura Krajowa.

Za zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem Gawłowskiego głosowało 261 posłów, przeciw było 171, jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Pod koniec lutego rekomendację, by poprzeć wniosek śledczych, wydała w sprawie polityka Platformy, sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, zamierza przedstawić Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Wówczas miał przyjąć, jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

W czwartek Gawłowski powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w piątek rano wraz ze swoim obrońcą stawi się w prokuraturze w Szczecinie. Chcę usłyszeć zarzuty, iść z tym do sądu, gdzie prokuratura zostanie "rozgnieciona", bo nie ma żadnych dowodów - podkreślił. Przypomniał, że kilka miesięcy temu zrzekł się immunitetu i sam zgłaszał się już do prokuratury, by postawiła mu zarzuty.

- Nie ma żadnych przeszkód, żeby formalnie postawić mi zarzuty od trzech miesięcy, bo ja od trzech miesięcy nie mam immunitetu - podkreślił Gawłowski. - Sam z niego zrezygnowałem wiedząc, że niczego się nie muszę bać.

To decyzja o charakterze politycznym. Prokuratura nie ma żadnych podstaw do postawienia mu zarzutów - ocenił pełnomocnik posła, mec. Roman Giertych.

- Jeżeli prokuratura lub policja chcą przeprowadzić formułę zatrzymania, to zapraszam do mnie do kancelarii, tam będziemy oczekiwać z posłem Stanisławem Gawłowskim na przybycie funkcjonariuszy (...) Mam nadzieję, że prokuratura przeprowadzi czynności, jak najszybciej - zaznaczył. - W moim przekonaniu - tu mówię, jako obywatel, a nie pełnomocnik - jest to pierwsza sytuacja od roku 1989, w której możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć o aresztowaniu o charakterze politycznym. 

Giertych przekonywał, że zarzuty - które prokuratura chce postawić Gawłowskiemu - "nie mają żadnego uzasadnienia, są oparte o wyjaśnienia byłych przestępców, którzy w sytuacji aresztu zgodzili się składać określone pomówienia".

- Dzisiaj już wiemy o ich bardzo mocnych powiązaniach z partią Prawo i Sprawiedliwość - wskazał.

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

roger
obrzydliwy
2018-04-13 07:54:40
=
Ale szopkę musiał zrobić i schować się w stajni ;)
2018-04-13 06:56:09
TOPAJA
Wreszcie. Tylko na prawomocny wyrok czekam. Stop kanaliom!
2018-04-13 00:02:00
Wreszcie !!!
.
2018-04-12 21:08:59
Anty PO
S U P E R!!!
2018-04-12 20:20:52
Cieszesie
HAHAHAHAHAHAHHAHAHA dobrze :)
2018-04-12 19:53:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie