wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ścieżka spacerowa do remontu. Widok na zniszczenia

Ścieżka spacerowa do remontu. Widok na zniszczenia

Ścieżka spacerowa do remontu. Widok na zniszczenia
Data publikacji: 2019-07-24 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-25 08:54
Wywietleń: 1335 404425

W 2012 roku udostępniono szczecinianom trasę spacerową na terenie Puszczy Wkrzańskiej. Prowadzi ona od pętli autobusowej przy ul. Podbórzańskiej (Warszewo) do punktu widokowego „Wodozbiór”. Sporo osób korzysta z tej ścieżki, niektórzy przemierzają ją pieszo, inni na rowerach. Na początku i na końcu trasy są tablice informacyjne; po drodze, w terenie bagiennym powstała kładka z desek. W sąsiedztwie wodozbioru stoi platforma widokowa, z której rozciąga się ciekawa panorama.

Od uruchomienia inwestycji minęło zaledwie 7 lat, a już potrzebna jest szybka interwencja, by chronić to, co jeszcze stoi. Kładka prowadząca przez podmokły teren zgubiła deskę. Stół z ławeczkami praktycznie nie nadaje się do użytku. Z dachu platformy widokowej poodklejały się płaty pokrycia. O ile o kładce i siedzisku można powiedzieć, że do dewastacji mógł przyczynić się człowiek, o tyle zniszczenia dachu są już tylko następstwem działania sił natury. I tu rodzi się pytanie o trwałość użytych materiałów, jakość wykonania.

Jeżeli jakaś ekipa nie zajmie się naprawą, szkody będą się pogłębiać. Brak kolejnej deski w kładce uniemożliwi w ogóle przemieszczanie się, dalszy ubytek gontu spowoduje butwienie desek pokrywających dach platformy.

(a)

Fot. Andrzej Łapkiewicz

Ścieżka spacerowa do remontu. Widok na zniszczenia Ścieżka spacerowa do remontu. Widok na zniszczenia

Komentarze

Dobromir
Najprościej wysłać ekipę remontową. Ale u nas trzeba wszystko w przetargu, więc i 5 lat nie wystarczy.
2019-07-25 08:53:36
Do namyslu
Czy infrastruktura drewniana ma sens?
2019-07-24 20:07:50
nic nie remontować
szkoda pieniędzy , też w tym czasie w Dolinie siedmiu Młynów z pomocą funduszy UE wykonano ławki , daszki , dzisiaj praktycznie nic nie zostało. Wykonano z podłego materiału - belki drewniane w 2 lata przegniły. A wiejskie płoty stoją 40 lat
2019-07-24 09:44:52
emeryt
Jedno pytanie. Czy kiedykolwiek był w tym rejonie jakiś patrol Policji ? Wątpię . Za komuny na każdym skwerze stał milicjant z pałą i nikomu nie przyszło nawet do głowy,żeby cokolwiek zdewastować, bo najpierw zostałby porządnie spałowany a potem trafił pod Sąd.
2019-07-24 09:05:23
boger
Każde drewno narażone na czynniki atmosferyczne powietrzy należy konserwować, tzn. olejować, bo inaczej będzie tak, jak załączonym obrazku. To samo czeka drewniane ławki i inne drewniane elementy na "bulwarach".
2019-07-24 08:41:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie