Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Ścieżka rowerowa do Pyszki. Skąd wziąć pieniądze?

Data publikacji: 2022-10-07 11:29
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-08 15:46
Ścieżka rowerowa do Pyszki. Skąd wziąć pieniądze?
W Pyszce zlokalizowany jest m.in. park rozrywki. Fot. Artur BAKAJ/archiwum  

Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu poważnie myśli o budowie kolejnej ścieżki rowerowej. Tym razem chodzi o trasę łączącą Kołobrzeg z miejscowością Pyszka.

Odbyło się w tej sprawie spotkanie członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Bańkowskiej z wicestarostą kołobrzeskim Jackiem Kusiem oraz wójtami gminy Dygowo i Kołobrzeg: Grzegorzem Starczykiem oraz Włodzimierzem Popiołkiem. Rozmawiano między innymi o tym, skąd pozyskać środki na budowę trasy.

– Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa oraz wstępny kosztorys tej inwestycji. Ścieżka ta przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej dla rowerzystów oraz stanie się istotnym szlakiem rowerowym dla mieszkańców naszego powiatu i turystów – mówi wicestarosta Jacek Kuś.

W Pyszce znajdują się malownicze mokradła na strudze Pysznicy stanowiącej prawy dopływ Parsęty. W miejscowości zlokalizowany jest także największy w województwie zachodniopomorskim park rozrywki. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jedziemy...
2022-10-08 14:47:53
Bogaty ten powiat, skoro w czasie kryzysu stać ich na wywalanie pieniędzy na kolejne ścieżki rowerowe. Chyba nie mają pilniejszych potrzeb. To trochę dziwne, bo dopiero co słyszałem, jak przedstawicielka władz samorządowych Kołobrzegu narzekała, że muszą oszczędzać na oswietleniu miasta. No ale zaraz się wyjaśniło że to "wina pisu", więc wyłączać prąd trzeba. No a ścieżki to "słuszny, europejski projekt". Może ktoś im to zrobi za darmo...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA