sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord

Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord [GALERIA, FILM]

Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord
Data publikacji: 2020-09-19 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22 12:25
Wywietleń: 996 475790

W ramach Festiwalu Marek na al. Wojska Polskiego w sobotę odbył się wernisaż wystawy Henryka Sawki pn. "Ściana Uśmiechu" - w miejscu fontanny zwanej Ścianą Płaczu. Dodatkowo szczecińskiemu artyście udało się pobić rekord Polski w ilości narysowanych rysunków w ciągu godziny - stworzył ich dokładnie 61.

„Ściana Uśmiechu” składa się z ponad 150 grafik Henryka Sawki. Podczas odsłonięcia ekspozycji nie mogło zabraknąć specjalnych nożyczek do przecięcia wstęgi, tzw. „nożyczek ciętej riposty”.

Można obejrzeć także grafiki przeznaczone dla osób starszych, oznaczone etykietą 18+. Nie są widoczne z zewnątrz, znajdują się w środku kubika wystawowego, na odpowiedniej wysokości około 180 cm.

Wystawę Ściana Uśmiechu można oglądać do połowy grudnia.

Henryk Sawka pobił rekord

Również w sobotę Henryk Sawka pobił rekord Polski w ilości narysowanych rysunków w ciągu godziny.

- Trochę trenowałem. Uważałem, aby nie był to za duży format, ponieważ długą kreskę dłużej się rysuje - powiedziałHenryk Sawka, który do bicia rekordu założył specjalnie przygotowaną do tego celu marynarkę.

Rekordowe rysunki zostaną przekazane Urzędowi Miejskiemu prawdopodobnie na cele charytatywne.

- Mąż bardzo poważnie podszedł do bicia tego rekordu. Codzienne medytacje, joga, ćwiczenia siłowe - dodała z uśmiechem Ewa Sawka. - Zawsze zazdrościłam Henrykowi wspaniałej pamięci, trudno się z nim kłócić w domu, ponieważ on zawsze wszystko pamięta.

Na mieszkańców Szczecina w ramach festiwalu przez cały weekend czekają zniżki i promocje u Słynnych Marek - w Paszteciku, Atelier Sylwii Majdan, Galerii Henryka i Ewy Sawki , Sklepie Rybnym Seamor, Cukierni Koch, Pizzerii Piccolo.

Tekst i film Karolina Nawrocka

Fot. Dariusz Gorajski

Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord Ściana uśmiechu Henryka Sawki. Rysunki na rekord

Komentarze

Panie Henryku
Rok mamy juz 2020 i kiedy zacznie Pan rysowac i o Lewicy...?
2020-09-19 23:42:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie