czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Schronisko do likwidacji?

Schronisko do likwidacji?

Schronisko do likwidacji?
Data publikacji: 2015-08-08 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1271 8830

W 2011 r. Białogard zawarł porozumienie z Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Teraz od niego odstępuje.

Zgodnie z treścią porozumienia schronisko mogło przyjmować jedynie bezdomne psy i koty z terenu miasta. Przyjmowane były natomiast do niego bezpańskie zwierzęta także z innych gmin. Byłoby to legalne, gdyby podmiot uzyskał od władz Białogardu stosowną zgodę. Tymczasem nawet o nią nie wystąpił. Dlatego w treści pisma informującego o odstąpieniu od porozumienia magistrat zabronił Animalsom przyjmowania zwierząt i zalecił podjęcie czynności zmierzających do zakończenia prowadzonej na terenie miasta działalności. Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński nie wyklucza wystąpienia na drogę postępowania sądowego w przypadku, gdy urzędnicze zalecenia nie będą respektowane

Szefem białogardzkiego schroniska jest radny opozycyjny Jerzy Harłacz, który głośno mówi, że pismo, jakie otrzymał z magistratu to tylko polityczna zagrywka rządzących. Podkreśla przy tym, że gotów jest przyjmować białogardzkie psy do schroniska za darmo. Zaznacza także, że nie ma najmniejszego zamiaru rezygnować z prowadzenia przytułku dla zwierząt.

Urzędnicy przypominają, że przyjmowanie do schroniska zwierząt spoza terenu Białogardu to nie jedyna nieprawidłowość, na jaką natrafili. Informują, że Animalsi nie potrafią rozliczyć się z dotacji, jaką miasto przekazało im na pokrycie kosztów wyłapywania i przetrzymywania miejscowych psów. ©℗

(pw)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Prywatna inicjatywa,
Sprywatyzowac ten "DZIKI BAJZEL" i wowczas zobaczymy...czy to bedzie oplacalo sie kontynuowac ? Gdyz inaczej, to bedzie tak jak za Komuny w latach 1945-1989 tj. pieniadze Podatnikow beda musialy bez konca PO-krywac utrzymywanie dziczyzny... splodzonej na roznego rodzju PO-dworkach czy PO-bliskich ulicach ! !
2015-08-09 09:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie