Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Schronisko do likwidacji?

Data publikacji: 08 sierpnia 2015 r. 18:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Schronisko do likwidacji?
 

W 2011 r. Białogard zawarł porozumienie z Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Teraz od niego odstępuje.

Zgodnie z treścią porozumienia schronisko mogło przyjmować jedynie bezdomne psy i koty z terenu miasta. Przyjmowane były natomiast do niego bezpańskie zwierzęta także z innych gmin. Byłoby to legalne, gdyby podmiot uzyskał od władz Białogardu stosowną zgodę. Tymczasem nawet o nią nie wystąpił. Dlatego w treści pisma informującego o odstąpieniu od porozumienia magistrat zabronił Animalsom przyjmowania zwierząt i zalecił podjęcie czynności zmierzających do zakończenia prowadzonej na terenie miasta działalności. Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński nie wyklucza wystąpienia na drogę postępowania sądowego w przypadku, gdy urzędnicze zalecenia nie będą respektowane

Szefem białogardzkiego schroniska jest radny opozycyjny Jerzy Harłacz, który głośno mówi, że pismo, jakie otrzymał z magistratu to tylko polityczna zagrywka rządzących. Podkreśla przy tym, że gotów jest przyjmować białogardzkie psy do schroniska za darmo. Zaznacza także, że nie ma najmniejszego zamiaru rezygnować z prowadzenia przytułku dla zwierząt.

Urzędnicy przypominają, że przyjmowanie do schroniska zwierząt spoza terenu Białogardu to nie jedyna nieprawidłowość, na jaką natrafili. Informują, że Animalsi nie potrafią rozliczyć się z dotacji, jaką miasto przekazało im na pokrycie kosztów wyłapywania i przetrzymywania miejscowych psów. ©℗

(pw)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Prywatna inicjatywa,
2015-08-09 09:01:05
Sprywatyzowac ten "DZIKI BAJZEL" i wowczas zobaczymy...czy to bedzie oplacalo sie kontynuowac ? Gdyz inaczej, to bedzie tak jak za Komuny w latach 1945-1989 tj. pieniadze Podatnikow beda musialy bez konca PO-krywac utrzymywanie dziczyzny... splodzonej na roznego rodzju PO-dworkach czy PO-bliskich ulicach ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA