Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Schronisko: akcje i reakcje

Data publikacji: 01 października 2015 r. 09:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Schronisko: akcje i reakcje
 


Los bezdomnych zwierząt porusza. Do szczecińskiego schroniska dociera więc społeczne wsparcie i strumień darów. Są wolontariusze, na stałe pomagający przebywającym w placówce psom i kotom. Są też tzw. przyjaciele schroniska, w odruchu serca przekazujący na przykład zebraną karmę.

W tym ostatnim gronie, m.in. Uczniowski Klub Sportowy Karate Shotokan Funakoshi-do. Choć nie wiadomo, jak długo jeszcze. Bo ostatnio jego członkowie za przekazane dary nawet dobrego słowa nie usłyszeli.

* * *

Na stronie internetowej schroniska można przeczytać prośbę do darczyńców: „Schronisko prosi o rozwagę w przywożeniu darów do schroniska. Prosimy o nie dostarczanie poduszek, kołder i wszelkich pościeli z wsadem z pierza (...). Prosimy o rozwagę, gdyż za każdy kontener niepotrzebnych nam rzeczy płacimy, jak każdy, koszta ich wywozu na wysypisko.
Prosimy o przemyślane dostarczania darów. Bardzo chętnie przyjmiemy: smycze, ryże, makarony, koce, prześcieradła, materiały polarowe, narzuty.
W sprawach niejasnych prosimy o kontakt telefoniczny ze schroniskiem".

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

(an)

Przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Shotokan Funakoshi-do z darami dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie - zdjęcie przekazane przez  Beatę Kłosowską-Szewc.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Beata
2015-10-08 19:31:08
Funakoshi-do jest i był zawsze za zwierzętami! Ktoś chyba nie zrozumiał treści artykułu. Klub uczy swoich podopiecznych, że warto i należy dzielić się z innymi, i tym co mamy! Nie liczy się cena, tylko gest i chęć pomagania. To Klub został zniechęcony do niesienia pomocy pieskom ze szczecińskiego schroniska. Dziękujemy za współpracę.
Dorota
2015-10-02 07:09:37
Gdzie w tym wszystkim są zwierzęta? Jaki jest cel tak zapalczywego zniechęcania innych do pomocy tym bezdomnym biedakom? Rozumiem, że reklama kosztuje i tańszy jest lans na paskudnym Bobiku, ale nich właściciele klubu mają świadomość, że swoją cwaniacką zadymą mogą zaszkodzić zwierzętom o wiele bardziej niż ta syfiasta karma. Uderzając w wolontariat możecie doprowadzić do tego, że zwierzęta znów będą bezkarnie mrożone żywcem. Jest mnóstwo ludzi, którzy robią interes kosztem bezbronnych zwierząt, czy warto do nich dołączać? Warto mieszać w to dzieci? Totalny obciach Funakoshi-do!!!
Darek
2015-10-01 11:51:11
Z całym szacunkiem dla problemów zdrowotnych osoby piszącej o dziczyźnie - zastanawia mnie jakim cudem ktoś przypięty pasami na oddziale zamkniętym ma dostęp do internetu i przelewa swój chory strumień świadomości w komentarzach na stronie Kuriera?
Precz z dziczyzna w roku juz 2015-ym...,
2015-10-01 09:54:55
A Ja proponuje wylapac wreszcie i nareszcie CALA DZICZYZNE w Szczecinie, zapobiegajac tym samym mnozeniu i roznoszeniu sie roznego rodzaju CHOROB i ZARAZKOW...szczegolnie wsrod malych dzieci - bawiacych sie godzinami na podworkach i w parkach...! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA