czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > SBO 2021: Łącznie 192 pomysły na Szczecin

SBO 2021: Łącznie 192 pomysły na Szczecin

SBO 2021: Łącznie 192 pomysły na Szczecin
Data publikacji: 2020-07-03 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-04 12:22
Wywietleń: 609 463074

Mieszkańcy tylko elektronicznie złożyli 147 lokalnych i 30 ogólnomiejskich projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo 15 projektów złożono w formie papierowej. Dwa pomysły zgłosiła 87-letnia mieszkanka Szczecina.

– Chcemy podziękować za każdy pomysł i propozycję, które wpłynęły do nas w trakcie tegorocznego naboru. Szczególne podziękowania należą się jednej z najstarszych projektodawczyń w historii SBO, 87-letniej mieszkance naszego miasta, która zdecydowała się w tym roku złożyć dwa swoje projekty, udowadniając, że aktywność społeczna i zaangażowanie są możliwe w każdym wieku – stwierdził Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

Wnioski są teraz opiniowane pod względem formalnym przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej (pierwszy etap), gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną, zostaną sprawdzone pod kątem możliwości ich realizacji (weryfikacja merytoryczna – drugi etap). Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzone przez Zespół Opiniujący (trzeci etap), trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

Tegoroczna pula SBO to 14 606 083 zł do wydania. Każdy mieszkaniec mógł złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

– W tym roku pod względem ilości złożonych wniosków w obszarach lokalnych mamy bardzo wyrównaną sytuację – podsumowuje Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego UM. – W każdym z obszarów mieszkańcy złożyli przynajmniej 5 wniosków, najwięcej, bo 11 złożyli mieszkańcy obszaru: Żydowce-Klucz, Podjuchy, Zdroje.

Projekty mogły być ogólnomiejskie – czyli takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy i na które przeznaczono 30 procent środków oraz lokalne – na które przeznaczono 70 procent funduszy. Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Jak informuje Biuro Informacji Miejskiej, liczba zgłoszonych projektów może zostać zmieniona w przypadku złożenia wniosku drogą listowną, w wymaganym terminie. Decyduje o tym data stempla pocztowego.

(dar)

Komentarze

Jakób
Uwaga do jury oceniającego projekty - żeby znowu nie zrobić takiego babola, jak akceptacja pomysłu budowy "pomnika Jarzyny ze Szczecina".
2020-07-04 12:14:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie