Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sanepid ostrzega. „Woda niezdatna do picia”

Data publikacji: 30 listopada 2018 r. 11:04
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2020 r. 13:27
Sanepid ostrzega. „Woda niezdatna do picia”
 

W gminie Dolice, około 800 mieszkańców nie może pić wody z kranu. W badanej próbce wody sanepid wykrył między innymi bakterie grupy coli.

Rzecz dotyczy wodociągu Sądów, który zaopatruje w wodę do spożycia ok. 800 mieszkańców miejscowości Sądów, Sądówek i Ziemomyśl. Dostawcą są Wodociągi Zachodniopomorskie.

Po analizie pobranych próbek wody w czwartek (29 listopada) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie stwierdził, że nie spełnia ona wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia. W wodzie wykryto zanieczyszczenia mikrobiologiczne – bakterie grupy coli oraz fizykochemiczne (mętność, żelazo, jon amonowy). 

Jak podano w komunikacie, przy obecnym zanieczyszczeniu mikrobiologicznym wody, obowiązuje zakaz jej wykorzystywania do picia, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów i przemywania otwartych zranień. Woda może być natomiast wykorzystywana do celów sanitarnych.

Dostawca wody – Wodociągi Zachodniopomorskie – podjął już tzw. działania naprawcze. Do czasu „oczyszczenia” sieci mieszkańcom woda będzie dostarczana w beczkowozach.

(reg)

Fot. Marek Klasa
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2018-11-30 15:17:09
Ciekawe bo w wodzie w kranach w Szczecinie od 1-2 miesięcy czuć mocno chlor, przynajmniej na lewobrzeżu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA