wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Samochód w płomieniach i śmierć kierowcy po zderzeniu na przejeździe

Samochód w płomieniach i śmierć kierowcy po zderzeniu na przejeździe (akt. 1)

Samochód w płomieniach i śmierć kierowcy po zderzeniu na przejeździe
Data publikacji: 2018-12-05 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 2996 365102

W środę (5 grudnia) przed południem doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym między Smolęcinem a Kołbaskowem w powiecie polickim. W samochód osobowy uderzył pociąg DB jadący z Niemiec w kierunku Szczecina. Auto zapaliło się, jedna osoba zginęła w płomieniach.

- Informację o wypadku otrzymaliśmy o godzinie 11.30. Na miejscu są wykonywane czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód - informował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Pociąg osobowy należy do kolei niemieckich DB. W samochodzie był tylko kierowca. W akcji gaszenia pożaru brało udział siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej, m.in. z OSP Kołbaskowo oraz Jednostki Ratownictwa Gaśniczego ze Szczecina i Polic. Ogień z płonącego samochodu nadpalił także część przednią zespołu trakcyjnego. Ruch kolejowy w obie strony został wstrzymany. Dla pasażerów pociągu zorganizowano transport zastępczy.

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, przejazd ten jest oznakowany i wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową. Ze wstępnych informacji wynika, że urządzenia działały.

Ruch kolejowy został wznowiony.

(dar),(g)

Fot. Komenda Powiatowa PSP w Policach

Samochód w płomieniach i śmierć kierowcy po zderzeniu na przejeździe Samochód w płomieniach i śmierć kierowcy po zderzeniu na przejeździe Samochód w płomieniach i śmierć kierowcy po zderzeniu na przejeździe

Komentarze

hm
Bartek, idź się lecz...
2018-12-06 09:39:06
beeee
Święte słowa Bartek. Nie dość, że na PO głosują, to jeszcze pewnie w sklepach dżemik z pączków podstępnie wysysają, zostawiając na półkach sklepowych samo ciasto. Takie podstępne pająki Tuska. Oj Bartucha oczka ty mi otwarłeś a ja dotąd całe życie ślepy chodziłem
2018-12-05 23:36:14
Bartek
Wiecie co jest najgorsze w tym wypadku, że wielu wyborców PO nie widzi w tym tragedii człowieka i jego rodziny a jedynie wstyd przed Niemcami że Polacy nie umieja jeździć i spalili Niemcom pociąg...
2018-12-05 20:55:02
k.olej
może ta linia pobije rekord Guinnessa w ilości wypadków z udziałem DB ;)
2018-12-05 17:51:02
@@Obs.
Linia kolejowa i przejazd kolejowy na terenie Polski to PKP czy własnośc Szwedów, Dunów czy Niemców???
2018-12-05 17:31:42
@Obs
Czy to był pociąg PKP ? Może czas obudzić kierowców i wzrok zbadać ślepokom ?/ Jezeli Kurier nie chce ,żeby pisać komentarze / jak długo można spr . , czy nie jestem robotem - to niech wyłączy mozliwośc l=komentowania !
2018-12-05 17:14:59
beeee
Jeśli narzekamy na XIX wieczne przejazdy, na jakim etapie rozwoju są kierowcy. Wyobraźnia, odpowiedzialność czy wreszcie zdrowy rozsądek. Gdzie były? Na każdym etapie wyręczamy się i zrzucamy odpowiedzialność na technikę i innych użytkowników ruchu, stając się bezmyślnymi, roszczeniowymi dziećmi
2018-12-05 16:52:23
Obs.ryver
XIX-wieczne przejazdy ....Czas przypomnieć PKP,że to już XXI wiek!
2018-12-05 14:44:06
Jak
Jak to jest możliwe, skoro przed każdym przejazdem kolejowym należy się zatrzymać, zwłaszcza niestrzeżonym, a poza tym pociąg to nie jest kropeczka, tylko duża maszyna.
2018-12-05 13:45:47