Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Samobójstwo w izbie zatrzymań (akt. 1)

Data publikacji: 11 sierpnia 2016 r. 12:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Samobójstwo w izbie zatrzymań
 

Nie żyje mężczyzna, który przebywał w policyjnym areszcie. Okoliczności zdarzenia bada prokuratorskie śledztwo. Dalsze postępowanie wyjaśniające, zgodnie z procedurami, zostanie przeniesione do organu sprawiedliwości spoza Koszalina.

Do tragedii doszło w miniony poniedziałek (8 bm.) w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Samobójstwo popełnił mężczyzna oskarżany o kradzież. To około 60-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego. Miał zatargi z prawem w przeszłości. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań przy ul. Słowackiego stracił życie przez powieszenie się na kracie. Szczegółowe okoliczności śmierci ustali zarządzona sekcja zwłok mężczyzny, które powołany przez prokuraturę patomorfolog wykonać ma w piątek (12 bm.).

Postępowanie trwa. Były oględziny miejsca zdarzenia. Alicja Kowal, zastępca prokuratora rejonowego, podała, że rzesłuchani zostali funkcjonariusze, którzy mieli kontakt z zatrzymanym albo ujawnili ciało wisielca w pomieszczeniu policyjnym. Śledztwo toczy się w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i niedopełnienia obowiązków przez mundurowych z komendy miejskiej.

Prawdopodobnie we wtorek (16 bm.) będzie ogłoszony wynik sekcji zwłok samobójcy. Zgodnie z procedurami, dalszą częścią śledztwa, w tym ustaleniem ewentualnych winnych zaniedbań, zajmą się prokuratorzy organu sprawiedliwości spoza Koszalina. ©℗ (m)

***

Wcześniejsza informacja

Nie żyje mężczyzna, który przebywał w policyjnym areszcie w Koszalinie. Okoliczności zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo. Postępowanie wyjaśniające może być przeniesione do organu sprawiedliwości spoza Koszalina.

Do tragedii doszło w miniony poniedziałek (8 bm.) w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Samobójstwo popełnił mężczyzna oskarżany o kradzież. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań przy ul. Słowackiego stracił życie przez powieszenie się na kracie.

Postępowanie wszczęła miejscowa prokuratura. Stroną w tej sprawie jest koszalińska policja. Informacji na temat zdarzenia nie udziela. ©℗

(m)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-08-11 14:23:53
Zapewne poślizgnął się na mydle i spadł z krzesła stojącego pod oknem, tak nieszczęśliwie że sznurówki zaplątały mu się w okół szyi.
Uczciwy
2016-08-11 12:42:51
Jasne, złodziej się powiesił, bo go sumienie ruszyło, że ukradł plecaki (przynajmniej tak podało radio Szczecin).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA