Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Są zwycięzcami! Antoś i Julia mogli to głośno obwieścić

Data publikacji: 20 marca 2023 r. 12:38
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2023 r. 21:16
Są zwycięzcami! Antoś i Julia mogli to głośno obwieścić
Antoś poruszył nie tylko serce Dzwonu Zwycięstwa. Podobnie Julia. I takie chwile niech tu się powtarzają jak najczęściej. Fot. SPSK1  

To był wyjątkowy dzień dla Antosia i jego bliskich. Chłopiec mógł głośno obwieścić zakończenie ważnego etapu swojej walki z chorobą nowotworową. W Klinice Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej szpitala klinicznego przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie zabrzmiał Dzwon Zwycięzcy. A wydarzenie wraz z chłopcem i jego bliskimi świętowała cała klinika. I jeszcze zanim opadły emocje po tej radosnej chwili, ponownie podgrzała je Julia... 

To właśnie Antoś jest pierwszym pacjentem tej kliniki, który swoje zwycięstwo nad chorobą mógł obwieścić właśnie w ten sposób. Od niedawna jest tu Dzwon Zwycięzcy - prezent od fundacji Muszkieterowie Szpiku. Darczyńcy podkreślali: „Niech serce dzwonu bije jak najczęściej”. Więc bije.

Antoś kilka dni temu właśnie wprawił w ruch serce dzwonu i w ten sposób ogłosił zakończenie chemioterapii. To ważne wydarzenie dla wszystkich osób związanych z kliniką. Musiało być uroczyste. I, jak relacjonuje szpital, największą radość chłopcu sprawiły bańki (mydlane).

Dużo zdrówka i samych pięknych chwil! - dołączamy się do życzeń szpitala dla Antosia. I oczywiście także dla Julii, która tuż przed weekendem również ożywiła serce dzwonu.

Leczenie pacjentów z chorobami nowotworowymi zwykle trwa długo. Personel kliniki staje się częścią ich życia, tworzą się wyjątkowe więzi... Wszyscy czekają na szczęśliwe zakończenie leczenia. I wspólnie świętują. Dzwon Zwycięzcy to ważny symbol.

Podobny dzwon - „Dzwon końca leczenia” -  jest też w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie.

- Pacjenci, słysząc rozlegający się mocny dźwięk dzwonu końca leczenia, mówią, że to dodaje im sił do dalszej walki z chorobą i napełnia otuchą - przyznaje personel szpitala.©℗

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

babcia
2023-03-23 18:41:10
Żeby nikt komu bije dzwon, NIGDY nie wrócił do szpitala.
Maniek
2023-03-21 20:50:06
Julka Serdeczne Gratulacje, nie puszczamy kciuków!! 😘 Antkowi oczywiście też życzymy duuuużo zdrowia 😃🦾🦾
Kasia
2023-03-21 09:20:53
Gratulacje 🙂. Jest to mega uczucie oddzwonić zakończenie leczenia, aż ciarki po plecach przechodzą i te brawa od pacjentów i personelu do dziś je słyszę z radości zakończenia leczenia, aż urwałam sznurek w ZCO🙂. Życzę, aby dzwon dzwonił i dzwonił każde dnia. Pozdrawiam pacjentów i personelu. Odpowiedz do Bardzo, nie bądź obojętny, to naprawdę jest radość dla nas wyleczonych. Życzę Tobie obyś nigdy nie musiał dzwonić w ten dzwon, ani nikt z Twoich bliskich. Pozdrawiam.
Paweł
2023-03-21 08:32:07
Gratuluję!! Brawo!!!
Zdrowia!
2023-03-20 13:19:31
Czytając takie artykuły, a także oglądając załączone do nich zdjęcia, aż się płakać chce...ale tylko ze wzruszenia. Trudno sobie wyobrazić, co muszą w tym momencie czuć rodzice tych małych wojowników. Dużo zdrowia dla wszystkich - oczywiście także dla całego personelu medycznego :)
Bardzo
2023-03-20 13:09:35
Mi to wszystko jedno

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA