piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > S3 będzie w całości

S3 będzie w całości

S3 będzie w całości
Data publikacji: 2017-12-18 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:58
Wywietleń: 5142 305729

Rusza długo oczekiwana budowa ekspresowej „trójki” na północ od Szczecina. Z udziałem Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa oraz Joachima Brudzińskiego, wicemarszałka Sejmu podpisano w poniedziałek (18 grudnia) umowy na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3.

W 2021 r. gotowy ma być cały odcinek od Szczecina do Troszyna. Dwa lata później pojechać będziemy mogli do Świnoujścia. To jednak nie koniec – minister infrastruktury i budownictwa przyjechał do Szczecina z prezentem dla mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Resort przeznaczył 8,5 mln złotych na prace geologiczne niezbędne do rozpoczęcia budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina wraz z przeprawą Police – Święta.

Na razie jednak zawarte umowy dotyczą fragmentu „trójki” między Szczecinem a Troszynem. Pierwsza z podpisanych wczoraj umów otwiera drogę do budowy odcinka S3 między Brzozowem a Miękowem o długości 22,4 km, druga – rozbudowy tej trasy między Miękowem a Rzęśnicą o długości 19 km. Obydwa zadania będzie realizowała w formule „projektuj i buduj” firma Budimex SA. Łączna wartość zawartych umów to 486,8 mln złotych. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 grudnia 2017 r.

R.K. Ciepliński

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

koval
dla tych co chwala Liberadzkiego. Gosc miał diel z PZM za poparcie w Szczecinie pozwolił przerejestrowac statki zagranice. Dał pozwolenie grabiezy PZM i mamy 200 lokalnych milionerów--złodziei Czy PZM jeszcze istnieje czy to firma w likwidacji.?
2017-12-21 08:06:11
gh
Nie zapominajmy, że S-3 powstała dzięki Liberadzkiemu (po tym jak za którychś tam rządów upadła idea budowy A-3). To on wychodził ideę budowy eski na początek w kierunku południowym. Dla wszelkiej maści krytykantów - nie jestem fanem PiS, PO, SLD czy innych partii i ugrupowań. Po prostu liczy się to co konkretny człowiek zrobił dla konkretnego rejonu.
2017-12-20 11:46:45
Zgr-edo
Nie jestem fanem PiS, ale muszę przyznać , że w całej historii III RP najskuteczniejszym posłem Pomorza Zachodniego jest osiadły w Szczecinie Joachim Brudziński. Reszta politycznych pyskaczy z regionu szybko po zainstalowaniu się w stolycy, szybko zapomniała co obiecała wyborcom.
2017-12-19 10:30:28
gruszki na wierzbie
Każdy bystry i wytrawny gracz zauważy że Brudżński i spółka dwoją się i troją od pewnego czasu aby dla PiSu i rzecz jasna swojego poplecznika Jarosława-odzyskać zachodnie rubieże w których zawsze sromotnie przegrywają.Złożył Brudziński z Adamczykiem i spółka obietnicę że Szczecin i całe zachodniopomorskie wróci do PiSu.Stąd ten atak w ostatnim czasie dziwnych obietnic i desantu polityków z coraz to absurdalnymi pomysłami.Sypią propozycjami jak z rękawa wiedząc że za moment wybory i szanse ich na realizację tego są równe zeru.
2017-12-19 10:21:14
pawka
Komentarze pod tym art. wyjaśniają dlaczego Szczecin taaak się rozwija. Import z daleka to problem tej metropolii.
2017-12-19 09:41:59
Rybak
Góral z Nowego Sącza J.Brudziński głównym budowniczym S3. Oczywiście za dwa lata po przegranych wyborach przez "pis"
2017-12-19 08:26:37
pytam
Brudziński to ten bandyta który napadał na lodzi przy torach kolejowych ?
2017-12-19 07:49:46
tiaa
Stocznia Szczecińska też miała być... bujać nas tylko potrafią
2017-12-19 07:40:14
obiecanki obiecanki
Tunel do Świnoujścia też miał być budowany i nic się nie dzieje. Nikt już nie wierzy w te mrzonki.
2017-12-19 07:25:46
jupi
W całości, czyli dojedziemy do Czech!!! Super :D
2017-12-19 06:41:55
Marian
PISiorow uwazam za zlo ktore spadlo na polske, lamanie konstytucji itp. Ale moze sa tam tez jednostki prawe i dobre? Z cala niechecia do PIS w tym przypadku jesli budowa sie rozpocznie to szczerze gratuluje bo jest to niewatpliwie bardzo potrzebna inwestycja dla regionu. Fajnie tez by bylo jak by zaczeto cos w okolo drugiej drogi do Polic i przeprawy w tamtym miejscu. Czas pokaze ale w tym przypadku bede trzymal kciuki. Niestety z p Liberadzkim to racja zapomnial o regionie i mial nas w d.... ale przypomnial sobie podczas wyborow. Za PO wszystkie fundusze trafialy do Gdanska!!!!
2017-12-19 00:59:35
Brawo PiS i Cala Naprzod...
A Lewctwo nie majac juz innego wyjscia, niech sobie jeszcze resztkami sil - troche PO-narzekaja...??
2017-12-18 23:29:57
Szczecin
Miło że znalazł się nareszcie ktoś kto wspiera nasz region.kiedys Pan Liberadzki.minister transportu obiecywał złote góry ale jak wyprowadził się do Warszawy to zapomniał o szczecinie
2017-12-18 23:09:55
Roman
Srali muchi, bèdzie wiosna
2017-12-18 22:42:52
Pablos
Budowa S3 do Świnoujścia jest jak koniec świata. Ile ja już ich przeżyłem ;-)
2017-12-18 22:22:43
S3
Wszystko okaże się w 2021, więc cierpliwości.
2017-12-18 21:52:18
Krytyk społeczny
śikam z wrażenia Joachimie.Gdybym miał mniej siwych włosów na głowie i lat-udałoby ci się mnie oszwabić i przekałamacić.Starszych mieszkańców też pewnie to nie ruszy,ale spora część naiwnej młodzieży w te wasze bajdurzenie zapewne uwierzy.
2017-12-18 21:26:21