czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rzepa o działkowcach i długu samorządów

Rzepa o działkowcach i długu samorządów

Rzepa o działkowcach i długu samorządów
Data publikacji: 2015-10-07 21:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1586 26680

Wicemarszałek Jarosław Rzepa, kandydat na posła z listy PSL, stanął w środę po stronie działkowców, którzy sprzeciwiają się likwidacji części ogródków Górki Ustowskie przy ul. Południowej w Szczecinie. Na konferencji prasowej byli także działkowcy.

Jak usłyszeli dziennikarze, chodzi o około 160 działek (sektor 4., teren około 5 ha) w kompleksie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Górki Ustowskie”, który łącznie liczy 570 działek położonych na ponad 23 ha.

Jak wyjaśniał Tadeusz Jarzębak, prezesa zarządu okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, obowiązujące dziś prawo dopuszcza likwidację ogrodów na potrzeby publiczne.

- Wojna jest o teren, który jest zaplanowany na jakaś bazę logistyczną - mówił Jarzębak.

Konkretnie jednak, co ma w tym miejscu powstać, nie wiedział nikt ze zgromadzonych.

- Na co miasto chce posiadać ten teren? - zastanawiał się Rzepa.

Wicemarszałek zapowiedział, że w tej sprawie będzie rozmawiał z prezydentem Piotrem Krzystkiem. Lider zachodniopomorskich ludowców sprzeciwia się likwidacji ogródków działkowych. 

Kandydat powiedział też, jeśli dostanie się do Sejmu, to będzie w nim walczył o zmianę artykułu o finansach publicznych, który określa maksymalny poziom zadłużenia samorządów lokalnych.

- Trzeba umożliwić samorządom dalsze korzystanie ze środków unijnych. Obecnie tylko 7 proc. długu publicznego stanowi zadłużenie samorządów - mówił Jarosław Rzepa. ©℗

(masz)

Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

 

Komentarze

działkowiczka
Własnie dlatego powstał komitet społecznościowy "w obronie górek ustowskich" ,których członkowie " wydeptują " ścieżki do urzędów i rożnych komitetów wyborczych Jedynie Marszałek J.Rzepa potraktował nasz problem poważnie Za te kontakty pracownicy tego Zarzadu { w/w i okreg.o PZD } wyrazają wielkie nie zadowolenie .nawet wystosowali pismo ze bez ich wiedzy nic nam nie wolno robić a osoby zatrudnieni w w Zarzadzie Ogrodu ' Górki Paustowskie jako "techniczni" bojkotują spotkania np z telewizją TVN czy szczecińską wypowiadając przed kamerami zupełnie inna opinią na ten temat acz wręcz ośmieszając starsze panie itp teraz jak się bardzo wszystko rozkręciło - po dwóch miesiącach starań komitetu - panowie prezesi łaskawie się przyłączyli ale znowu sie chwalą przed dziennikarzami,np że to wszystko ich robota, że wysłali petycje w "'obronie " do urzędu miasta co jest nieprawdą bo żadnej tego rodzaju petycji na stronie Miasta niema !! jest tylko jedna petycja ze strony "obrońców G.U"- co może każdy sprawdzić "
2015-10-12 11:25:25
maria
Ten kto napisał "Miasta grunt, niech sobie nim jak chce rządzi i na nim zarabia. Mi to wisi " sam sobie wystawia opinię jakim jest mieszkańcem miasta. Nie ważne co się w mieście dzieje, jakie problemy są poruszane i z czego wynikły, że chodzi w tej sprawie chodzi także o ochronę przyrody i ochronę ponad 30 letniego drzewostanu znajdującego się na tym terenie - po prostu mu wisi a miasto niech rządzi jak chce i zarabia na gruncie. Nie ciekawi tę osobę co na tym gruncie powstanie, jakie będzie jego przeznaczenie. Naprawdę-postawa godna naśladowania !
2015-10-09 15:35:50
Do Życia
Miasta grunt, niech sobie nim jak chce rządzi i na nim zarabia. Mi to wisi. Tylko po kiego grzyba takich dwóch troskliwych z listy PSL-u dyrdymały wali, a publikatory to bezkrytycznie powtarzają. To dla takich gości woda na młyn i niezasłużona reklama. Takich jak oni hipokrytów czas najwyższy rugować z życia publicznego we wszelkiej formie i postaci. Inaczej ciemny lud zawsze coś takiego kupi...
2015-10-08 10:52:43
Życie
Ale co ma kandydat na posła do planów miejskich? Przecież wystarczyłoby, gdyby jako Marszałek, wystosował stosowne pismo do Prezydenta i drążył temat - to się nazywa bezinteresowna troska.
2015-10-08 05:57:24
już dziękujemy...
działkowcom za zafajdane Jez. Słoneczne, kłęby dymu z palonych liści i kilometry płotów, które trzeba obchodzić...
2015-10-08 02:49:24
Szczecinianin od kołyski
Niezła ściema! Obok wicemarszałka Rzepy ten starszy pan, to - o ile mnie wzrok nie myli - przecież sam prezes okręgowy PZD od wielu lat Jarzębak, który na posła kandyduje z tejże listy PSL. Co do tej pory robił ów kolejny z wiecznych prezesów, że teraz ludziom działki urzędnicy magistratu będą odbierać, bo kawałek ogrodu na Górkach Ustowskich postanowili sprzedać?
2015-10-07 19:58:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie