Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rzepa o działkowcach i długu samorządów

Data publikacji: 07 października 2015 r. 21:35
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Rzepa o działkowcach i długu samorządów
Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA  

Wicemarszałek Jarosław Rzepa, kandydat na posła z listy PSL, stanął w środę po stronie działkowców, którzy sprzeciwiają się likwidacji części ogródków Górki Ustowskie przy ul. Południowej w Szczecinie. Na konferencji prasowej byli także działkowcy.

Jak usłyszeli dziennikarze, chodzi o około 160 działek (sektor 4., teren około 5 ha) w kompleksie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Górki Ustowskie”, który łącznie liczy 570 działek położonych na ponad 23 ha.

Jak wyjaśniał Tadeusz Jarzębak, prezesa zarządu okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, obowiązujące dziś prawo dopuszcza likwidację ogrodów na potrzeby publiczne.

- Wojna jest o teren, który jest zaplanowany na jakaś bazę logistyczną - mówił Jarzębak.

Konkretnie jednak, co ma w tym miejscu powstać, nie wiedział nikt ze zgromadzonych.

- Na co miasto chce posiadać ten teren? - zastanawiał się Rzepa.

Wicemarszałek zapowiedział, że w tej sprawie będzie rozmawiał z prezydentem Piotrem Krzystkiem. Lider zachodniopomorskich ludowców sprzeciwia się likwidacji ogródków działkowych. 

Kandydat powiedział też, jeśli dostanie się do Sejmu, to będzie w nim walczył o zmianę artykułu o finansach publicznych, który określa maksymalny poziom zadłużenia samorządów lokalnych.

- Trzeba umożliwić samorządom dalsze korzystanie ze środków unijnych. Obecnie tylko 7 proc. długu publicznego stanowi zadłużenie samorządów - mówił Jarosław Rzepa. ©℗

(masz)

Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

działkowiczka
2015-10-12 11:25:25
Własnie dlatego powstał komitet społecznościowy "w obronie górek ustowskich" ,których członkowie " wydeptują " ścieżki do urzędów i rożnych komitetów wyborczych Jedynie Marszałek J.Rzepa potraktował nasz problem poważnie Za te kontakty pracownicy tego Zarzadu { w/w i okreg.o PZD } wyrazają wielkie nie zadowolenie .nawet wystosowali pismo ze bez ich wiedzy nic nam nie wolno robić a osoby zatrudnieni w w Zarzadzie Ogrodu ' Górki Paustowskie jako "techniczni" bojkotują spotkania np z telewizją TVN czy szczecińską wypowiadając przed kamerami zupełnie inna opinią na ten temat acz wręcz ośmieszając starsze panie itp teraz jak się bardzo wszystko rozkręciło - po dwóch miesiącach starań komitetu - panowie prezesi łaskawie się przyłączyli ale znowu sie chwalą przed dziennikarzami,np że to wszystko ich robota, że wysłali petycje w "'obronie " do urzędu miasta co jest nieprawdą bo żadnej tego rodzaju petycji na stronie Miasta niema !! jest tylko jedna petycja ze strony "obrońców G.U"- co może każdy sprawdzić "
maria
2015-10-09 15:35:50
Ten kto napisał "Miasta grunt, niech sobie nim jak chce rządzi i na nim zarabia. Mi to wisi " sam sobie wystawia opinię jakim jest mieszkańcem miasta. Nie ważne co się w mieście dzieje, jakie problemy są poruszane i z czego wynikły, że chodzi w tej sprawie chodzi także o ochronę przyrody i ochronę ponad 30 letniego drzewostanu znajdującego się na tym terenie - po prostu mu wisi a miasto niech rządzi jak chce i zarabia na gruncie. Nie ciekawi tę osobę co na tym gruncie powstanie, jakie będzie jego przeznaczenie. Naprawdę-postawa godna naśladowania !
Do Życia
2015-10-08 10:52:43
Miasta grunt, niech sobie nim jak chce rządzi i na nim zarabia. Mi to wisi. Tylko po kiego grzyba takich dwóch troskliwych z listy PSL-u dyrdymały wali, a publikatory to bezkrytycznie powtarzają. To dla takich gości woda na młyn i niezasłużona reklama. Takich jak oni hipokrytów czas najwyższy rugować z życia publicznego we wszelkiej formie i postaci. Inaczej ciemny lud zawsze coś takiego kupi...
Życie
2015-10-08 05:57:24
Ale co ma kandydat na posła do planów miejskich? Przecież wystarczyłoby, gdyby jako Marszałek, wystosował stosowne pismo do Prezydenta i drążył temat - to się nazywa bezinteresowna troska.
już dziękujemy...
2015-10-08 02:49:24
działkowcom za zafajdane Jez. Słoneczne, kłęby dymu z palonych liści i kilometry płotów, które trzeba obchodzić...
Szczecinianin od kołyski
2015-10-07 19:58:38
Niezła ściema! Obok wicemarszałka Rzepy ten starszy pan, to - o ile mnie wzrok nie myli - przecież sam prezes okręgowy PZD od wielu lat Jarzębak, który na posła kandyduje z tejże listy PSL. Co do tej pory robił ów kolejny z wiecznych prezesów, że teraz ludziom działki urzędnicy magistratu będą odbierać, bo kawałek ogrodu na Górkach Ustowskich postanowili sprzedać?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA