Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rzemieślnicy świętują (galeria, film)

Data publikacji: 2015-09-13 00:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Rzemieślnicy świętują (galeria, film)
 
Uroczystości jubileuszu 70-lecia Cechu Rzemiosł Różnych i Cechu Rzemiosł Spożywczych odbywają się w sobotę w Szczecinie. Rozpoczęła je msza święta w katedrze. Stamtąd korowód pocztów sztandarowych, starszyzny cechowej i gości, przy dźwiękach orkiestry przeszedł do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie odbyła się gala. 
List gratulacyjny i życzenia od prezydenta RP Andrzeja Dudy dla szczecińskich rzemieślników obchodzących jubileusz odczytał  jego doradca Paweł Mucha. Prezydent podkreślał, że polityka państwa musi skutecznie wspierać rzemiosło, 
Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień za zasługi - m.in. Srebrnych Odznak Gryfa Zachodniopomorskiego, Srebrnych, Złotych i Platynowych Odznak im. Jana Kilińskiego oraz tytułu "Zasłużony dla Rzemiosła Zachodniopomorskiego".
Najwyższe odznaczenie w rzemiośle - Szablę Jana Kilińskiego - otrzymał Andrzej Wojciechowski, były prezes Izby Rzemieślniczej w Szczecinie.
- Jestem wzruszony i szczęśliwy, że w dniu siedemdziesięciolecie mojej firmy Piekarnia Cukiernia Wojciechowski uhonorowany zostałem tym najwyższym odznaczeniem - mówił. - Wierzę, że ta szabla przyczyni się do mojego dalszego działania na rzecz rzemiosła. 
Srebrną Odznakę im. Jana Kilińskiego otrzymał od rzemieślników m.in. prezydent miasta Piotr Krzystek, a Złotą - ich kapelan ksiądz Maciej Pliszka.
Częścią imprezy na zamkowym dziedzińcu, która potrwa do godz. 18, są też występy artystyczne, konkursy, degustacje i kiermasz rzemieślniczy. Patronuje jej "Kurier Szczeciński". 
(gan)
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2015-09-13 13:50:38
A Kapelan to Szewc? czy Krawiec? no ale dobrze wygląda na to, że powoli wraca Duch Narodu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA