Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Ryszard Konkolewski skończył 70 lat

Data publikacji: 2022-05-28 19:51
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-29 11:32
Ryszard Konkolewski skończył 70 lat
Ryszard Konkolewski z żoną Mariolą i specjalnym wydaniem „Kuriera Szczecińskiego”  

Ryszard Konkolewski, znany sprzed wielu lat kolarz torowy szczecińskiego Gryfa, obchodził niedawno 70. urodziny. Do jego największych sukcesów należało zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata w Brnie w 1981 roku w tandemie ze Zbigniewem Płatkiem.

W czasie swojej kariery sportowej startował trzykrotnie na mistrzostwach świata, a jako kolarz torowy zdobył łącznie 28 medali na mistrzostwach Polski, w tym 14 złotych.

Był dwukrotnie zwycięzcą naszego plebiscytu na najlepszego sportowca regionu – w roku 1981 i następnym.

Z okazji jubileuszu 70-lecia otrzymał pamiątkowe specjalne wydania „Kuriera Szczecińskiego”, a także zdjęcie z odsłonięcia w 2015 roku obelisku jego osoby w Alei Sław Kolarstwa w Sobieszowie koło Wrocławia. Ze sportem nie zerwał, gdyż zawsze znajduje czas na przejażdżkę rowerem czy też pływanie w basenie, że nie wspomnimy o spacerach po lesie czy też plaży. Postanowiliśmy z nim pogawędzić.

– Po zakończeniu kariery sportowej zajął się pan biznesem…

– Przez wiele lat prowadziłem w Berlinie sklep ze sprzętem fotograficznym, w którym zaopatrywało się wielu polskich fotografów i to nie tylko sportowych. Po wielu latach postanowiłem razem z żoną Mariolą i synem Damianem wrócić do Polski, gdzie związałem się z nadmorskim Pobierowem. Tu od 18 lat prowadzę Resort SPA Laola, który leży w zacisznym miejscu tej miejscowości. Blisko lasu i morza, a z dala od hałaśliwego centrum.

– Pamiętamy, że wtedy gdy pan zaczynał, był to klasyczny ośrodek typu „wczesny Gierek”, a dziś jest wizytówką Pobierowa.

– Do szczęścia nieco jeszcze brakuje, jak chociażby porządnego zejścia na plażę czy też remontu ulicy Grunwaldzkiej, która ciągle spada z planu, a jest to związane z oczekiwaniem gminy na wsparcie rządowe tej inwestycji. Na szczęście budowa porządnego zjazdu technicznego ruszy niebawem, gdyż gmina chce tę inwestycję wykonać wspólnie z Urzędem Morskim. Mam nadzieję, że to się uda.

– Po okresie pandemii zaczyna się nowy sezon turystyczny. Jaki on będzie dla branży?

– Tegoroczny maj był bardzo udany dla turystyki, gdyż gości nie brakowało. W ubiegłym roku wiele osób bało się przyjechać, dopytywało o ceny i bezpieczeństwo wypoczynku. Teraz ulega to zmianie. Coraz więcej osób dokonuje przedpłat na letni wypoczynek, powracają grupy zbiorowe z Polski i Niemiec, odwiedzili nas już autokarami Czesi, którzy lubią tu przybywać wiosną i jesienią.

– Podrożało wszystko: począwszy od gazu i prądu, poprzez żywność, ale wzrosły też płace. Czy goście mocno to odczują w cenach skierowań?

– Podwyżki będą na pewno, ale staramy się być w cenach elastyczni i uzależnić je od popytu. Nie można przecież zbytnio przesadzić, by nie wystraszyć gości.

– Nie tylko branża turystyczna, ale także inne mają problemy z pracownikami…

– To dotyczy wielu, nas także. Sytuację ratują oczywiście pracownicy z Ukrainy. Niebawem wzmacniam firmę masażystami z Bali oraz kucharzami z Tajlandii, którzy zapewne wprowadzą nowe potrawy, które oczywiście nie będą naszą domeną. Zostajemy przy klasycznej kuchni polskiej i daniach szybkich, czyli: pizza, burgery, które nie narzekają na brak chętnych w naszej kręgielni. Kuchnia egzotyczna ma jednak swoich miłośników i warto ich przyciągnąć.

– Co czeka gości Laoli w najbliższym czasie?

– Po sezonie powstanie „Laola Garden”, czyli nowa część gastronomiczna, a na dachu bar, do którego wjedziemy windą. Jesteśmy otwarci przez cały rok i odwiedzają nas liczni goście, w tym politycy różnych opcji, a ostatnio bawił u nas Tadeusz Gołębiewski, który buduje w pobliżu swój największy w Polsce hotel.

– Dziękujemy za rozmowę i życzymy udanego sezonu letniego.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

RP
2022-05-29 18:40:43
DO A ja, zdobyłeś medal na MŚ ?
A ja ...
2022-05-29 11:29:22
Ja skończyłem 80 lat i podjąłem pracę fizyczną aby przeżyć i wnosić opłaty. nie chwalę się, też jeżdżę rowerem i odbywam piesze wedrówki po Kniei Bukowej... O czym tu pisać. Ot, taka kacza PRLka...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA