Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Ruszyły Targi Rolne w Barzkowicach [GALERIA]

Data publikacji: 06 września 2019 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 12:46
Ruszyły Targi Rolne w Barzkowicach
 

W piątek (6 września) rozpoczęły się w Barzkowicach 32. Targi Rolne Agro Pomerania 2019. Imprezę otworzył dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Adam Kalinowski, który powitał licznie zgromadzonych gości oraz publiczność, której „najazd” spodziewany jest w sobotę i niedzielę. Na otwarcie imprezy odbyły się biegi przełajowe z udziałem uczniów okolicznych szkół. Byli olimpijczycy, którzy zachęcali młodzież do uprawiania sportu (Wojciech Matusiak - kolarz i Paulina Kaczyńska - biegaczka ze Stargardu).

W Barzkowicach prezentuje się kilkuset wystawców nie tylko z Polski. Można tu obejrzeć zwierzęta hodowlane, bydło mięsne, zwierzęta futerkowe, ptactwo domowe i ozdobne, konie (zawody jeździeckie są w niedzielę), alpaki (trawożerny ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych), które są bardzo oblegane przez dzieci i ich rodziców. Są także króliki, osiołki i wiele innych zwierząt, które uwielbiają dzieci. Kolejną atrakcją będzie pokaz prac polowych maszyn rolniczych (niedziela godz. 12) i wystawa potężnych maszyn rolniczych i ciągników, których wartość osiąga nawet kilkaset tys. zł. W specjalnie utworzonej „Alei zachodniopomorskich smaków” znajdziemy m.in. specjały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, w tym miody, przetwory warzywne, czy rybne. Są także wyroby masarskie, a także produkty z Litwy. Nie zawiodą się miłośnicy muzyki z przytupem, dla których w sobotę, od g. 9 do 18, grać będą na scenie głównej uczestnicy VIII Przeglądu Kapel Ludowych.

Zaprezentują się również trębacze myśliwscy z Niemiec. Ostatniego dnia targów poznamy również nagrodzonych hodowców i laureatów Przeglądu Kapel Ludowych. Targi to także wystawy rękodzielników i twórców ludowych, producentów produktów regionalnych, występy trębaczy myśliwskich, prezentacja warzyw i kwiatów jesiennych. Można je nabyć na licznych stoiskach. Targi są także okazją do wymiany doświadczeń między rolnikami, można skorzystać z punktów porad specjalistów.

W niedzielę ostatni dzień targów, którego kulminacyjnym punktem będą Dożynki i Msza św. Dziękczynna za zebrane plony. Będzie można obejrzeć ceremoniał dożynkowy i prezentację wieńców zrobionych z tej okazji. Początek o godz.10.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA