Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Ruszyły kontrole autokarów. Na razie bez zastrzeżeń

Data publikacji: 2022-01-29 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-29 14:44
Ruszyły kontrole autokarów. Na razie bez zastrzeżeń
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Drogówka rozpoczęła kontrole autokarów w trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek. Szczecińscy policjanci mają już za sobą pierwsze działania. W sobotni (29.01) poranek nie mieli zastrzeżeń.

- Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu nie tylko z powodu wyjazdów, ale również w związku z powrotami dzieci z innych województw, które już kończą ferie. W sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie prowadzili wzmożone kontrole autokarów, którymi do miejsc wypoczynku zimowego udawały się zorganizowane wycieczki dzieci i młodzieży - informują funkcjonariusze z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Szczecinie.

Mundurowi zawracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących i reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas kontroli funkcjonariusze przypominali, żeby decydując się na podróż pamiętać, aby w czasie jazdy zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem. Korzystając z uroków zimowego urlopu powinniśmy postępować tak, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy życia.

Działania będą kontynuowane na terenie Szczecina, a każda, osoba chcąca zgłosić kontrolę autokaru na terenie Szczecina, może skontaktować się z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie pod numerem telefonu 47 781 30 33.

(KSz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA