czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ruszył zegar na budynku Siódemki

Ruszył zegar na budynku Siódemki [GALERIA]

Ruszył zegar na budynku Siódemki
Data publikacji: 2018-09-24 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-03 08:03
Wywietleń: 1287 352691

Słynny zegar na budynku VII Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego przy ul. Jana Styki w Szczecinie zaczął znów odmierzać czas. Z okazji 50-lecia działalności szkoły w sobotę odsłonięto sprawny już mechanizm po renowacji. Podczas jubileuszowych uroczystości przed budynkiem szkoły dyrektor Bogdan Dziewulski przypomniał historię i najważniejsze dokonania szkoły.

„Siódemka” powstała w 1968 r. i od chwili pierwszych dni wypracowywała swoją tradycję. Dzięki pierwszej, wieloletniej dyrektor Czesławie Baran szkoła była znana z dyscypliny i surowego regulaminu. Czasy kierowania szkołą przez Włodzimierza Wecwertha to wprowadzenie nowoczesnych technologii i klas matematyczno-informatycznych. Zaś z inicjatywy obecnego dyrektora Bogdana Dziewulskiego powstały w VII LO klasy mundurowe: bezpieczeństwo publiczne oraz policyjna i biologiczna z elementami kryminalistyki. Od 25 lat VII LO prowadzi międzynarodowy projekt językowy Socrates-Comenius finansowany ze środków Unii Europejskiej. Do dziś pod kierunkiem germanistki Liliany Wasilewskiej nieprzerwanie trwa wymiana polsko-niemiecka ze szkołą w Rotenburgu.

Podczas uroczystości jubileuszowych władze, zaproszeni goście i absolwenci z zainteresowaniem zwiedzali wystawy tematyczne i historyczne, zaś z uśmiechem obejrzeli prezentację monografii VII LO w wersji elektronicznej. Były także sentymentalne wycieczki po szkole „Siódemka wczoraj i dziś”, spotkania z nauczycielami oraz przyjaciółmi ze szkolnych lat. ©℗

(el)

Fot. Marta TESZNER

Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki Ruszył zegar na budynku Siódemki

Komentarze

Noras
Te Bartek, zapewne handlujesz w bramie prochami i nic w życiu nie osiągnąłeś. Więc zostaw te wypociny na inne miejsce
2019-10-03 00:12:46
Bartek
Jedno z najgorszych liceów w Szczecinie, osoby tam uczęszczające pwoinny iść do zawodowek i zdobyć jakiś konkretny i potrzebny zawód. Liceów jest za dużo pora je likwidować.
2018-09-24 22:03:31
malkontent
A czy przypadkiem dyrektor Włodzimierz Wecwerth nie nazywał się WECKWERTH?
2018-09-24 15:42:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie