Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Rusza Sail Świnoujście

Data publikacji: 17 sierpnia 2016 r. 16:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Rusza Sail Świnoujście
 

Oo jutra (18 sierpnia) Świnoujście będzie żeglarską stolicą Wybrzeża, a to za sprawą 8. edycji słynnego już Sail Świnoujscie oraz 32. Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2016”. W tym roku kurort gościć będzie osiem żaglowców – 6 dużych oraz 2 mniejsze jednostki, pływające pod banderami niemiecką, holenderską oraz szwedzką, którymi to będzie można wybrać się w rejsy na pełne morze.

Rejsy to dopiero początek żeglarskich i morskich atrakcji. Równolegle do Sail Świnoujście odbędą się Regaty Polish Match Tour, dzięki którym staniemy się świadkami walk znakomitych sterników meczowych i to zaledwie kilka metrów od nabrzeża.

Atrakcją będzie kolejna edycja Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2016”. W tym roku szanty będą rozbrzmiewały na scenie głównej przez cztery dni. Wystąpią zespoły z Polski i zagranicy, które z pewnością rozkołyszą publiczność. Koncerty odbędą się także na wybranych rejsach.

Na lądzie na wilków morskich będzie również czekał jarmark, w ramach którego zafunkcjonuje m.in. osada rybacka, strefa handlowa z żeglarskimi pamiątkami oraz strefa gastronomiczna. Każdy znajdzie coś i dla oka, i dla podniebienia. Najmłodszych zapraszamy do wesołego miasteczka. W niedzielę (21 sierpnia) odbędzie się także Akcja Honorowego Krwiodawstwa „Oddaj krew - podaruj życie". ©℗

Tekst i fot. BaT

W Świnoujściu jutro rozpoczyna się Świnoujście Sail. W ramach imprezy będzie można m.in. zwiedzić jachty i popłynąć nimi w rejs. Będą też koncerty, regaty i jarmark.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA