Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Rusza przebudowa pl. Szarych Szeregów. Będą zmiany i utrudnienia [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-14 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 16:57
Rusza przebudowa pl. Szarych Szeregów. Będą zmiany i utrudnienia
 

W środę (15 stycznia) od wczesnego rana będą obowiązywać pierwsze zmiany w organizacji ruchu w rejonie szczecińskiego pl. Szarych Szeregów. Rozpoczyna się tam zapowiadana od dłuższego czasu przebudowa torowiska wraz z układem drogowym, która obejmie również odcinek ul. Piłsudskiego do pl. Odrodzenia. Przez kilka najbliższych miesięcy będą utrudnienia w przejeździe w tej okolicy dla kierowców. Objazdem do placu kursują tramwaje linii 1, trasę przejazdu zmieniły również autobusy linii 87, 523 i 524.

W pierwszym etapie prace wykonywane będą na wyspie placu oraz w pasie torowiska w kierunku pętli Głębokie. Prowadzone będą rozbiórki torowiska, sieci i słupów trakcyjnych. Usunięte zostaną kolizje z infrastrukturą podziemną. Następnie rozpocznie się budowa nowego torowiska tramwajowego wraz z przejazdem od strony al. Wojska Polskiego, sygnalizacji przejazdowej, sieci trakcyjnej, odwodnienia torowiska i przejazdu.

Dlatego z ruchu dla samochodów na razie wyłączony został pas wewnętrzny jezdni wokół placu. Możliwy jest teraz przejazd pozostałymi dwoma pasami - środkowym i zewnętrznym. Kierowcy powinni pamiętać, że jednocześnie zablokowany został przejazd dla samochodów przez torowisko tramwajowe na wysokości połączenia ze wspomnianą  al. Wojska Polskiego. Zmiany dotyczą również organizacji ruchu kołowego w rejonie skrzyżowania al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońska.

Nowością dla kierowców są zastosowanie na tablicach objazdowych piktogramy figur geometrycznych „trójkąta” i „kwadratu” w kolorze niebieskim, mające ułatwiać orientację w objazdach. Ten główny prowadzi al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicami Niedziałkowskiego i Mickiewicza i z powrotem również al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów. Ten zalecany poprowadzony jest od. pl. Odrodzenia ulicami Monte Cassino, Niedziałkowskiego, dalej al. Wojska Polskiego, z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Felczaka i dalej al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów.

Na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Niedziałkowskiego i ul. Mickiewicza wyłączona została sygnalizacja świetlna, W przypadku jadących ul. Niedziałkowskiego na skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego obowiązuje zakaz skrętu w lewo w al. Wojska Polskiego na kierunku do pl. Szarych Szeregów. Można skręcić w prawo w al. Wojska Polskiego w kierunku Łękna lub - jak dotychczas - pojechać na wprost w ul. Mickiewicza.

Na odcinku ul. Felczaka od ul. Unisławy do al. Wojska Polskiego wyznaczone są tymczasowe przystanki dla autobusów linii 87, kursujących według nowego rozkładu. Na odcinku od ul. Wąskiej do al. Papieża Jana Pawła II wytyczony został dla nich kontrapas i mogą one jechać także „pod prąd", tj. w kierunku przeciwnym do pozostałych aut tam, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Na skrzyżowaniu ul. Felczaka z ul. Odrowąża urządzone zaś zostało minirondo o średnicy wyspy centralnej 4 m i średnicy zewnętrznej 14 m.

Tramwaje linii 1 kursują objazdem do pl. Szarych Szeregów przez ul. Wawrzyniaka al. Bohaterów Warszawy, ul. Jagiellońską i al. Piastów według specjalnego rozkładu jazdy. Natomiast autobusy linii nocnych 523 i 524 w kierunku Cukrowej/Przecławia i Pomorzan Dobrzyńskiej od pl. Szarych Szeregów mają objazd al. Wojska Polskiego, ul. Mickiewicza, ul. Bolesława Śmiałego, ul. 5 Lipca do pl. Szarych Szeregów. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: W pierwszym etapie prace wykonywane będą na wyspie placu oraz w pasie torowiska w kierunku pętli Głębokie.

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ileż tu zakompleksionych malkontentów
2020-01-15 09:49:00
ciągłe to porównywanie się. gdzieś oczywiście się wszystko lepiej robi. wszystko. w depresję popadniecie. wiec żeby zapobiec chorobie - wyjeżdżajcie stąd najdalej! najlepiej w kosmos!
Krytyk Społeczny.
2020-01-15 09:21:18
Proszę nie zapomnieć,że Głębokie jest na tu i teraz już "placem budowy" W każdej chwili może tam dojść do zmian organizacyjnych.To oznaczać będzie nie mniej nie więcej jak kataklizm komunikacyjny dla całego tego obszaru i dzielnic przyległych.
ed
2020-01-14 23:11:20
Rozumiem wszystkie zmiany i modernizacje. Super. Tylko Wojska Polskiego od Pl. Sprzymieruchów jest zajebaana aż do Głębokiego.
w cywilizowanych krajach
2020-01-14 22:43:34
po prostu używa się znaków alfanumerycznych objazdu no ale rozumiem ze w zachpomie musimy konieczni używać kółeczek i trójkącików... lokalna dzicz jest zbyt upośledzona...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ