Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Ruszą kolejne kluby dziecięce. Sto nowych miejsc opieki dla maluchów w Szczecinie

Data publikacji: 2021-06-20 07:20
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-20 08:48
Ruszą kolejne kluby dziecięce. Sto nowych miejsc opieki dla maluchów w Szczecinie
Fot. Marek Klasa  

W Szczecinie powstaną cztery nowe publiczne kluby dziecięce. Ruszą od 1 września. Umożliwi to podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy setce rodziców lub opiekunów dzieci w wieku do trzech lat.

Kolejne miejsca opieki zostaną zorganizowane dzięki unijnemu projektowi. Nowe kluby będą dostępne przy ul. Piłsudskiego 14, ul. Łokietka 33, ul. Mazurskiej 31 i w al. Wojska Polskiego 46. W każdym szykowanych jest 25 miejsc. Część  zostanie dostosowana do potrzeb maluchów z niepełnosprawnościami. Rekrutacja już ruszyła, potrwa do 31 lipca br. Dokumenty są dostępne na stronie www.zespolzlobkow.szczecin.pl w zakładce „Projekty UE”/Projekt kluby dziecięce.

- Jednocześnie przypominamy, że w 2021 roku prowadzona jest rekrutacja ciągła w ramach pozostałych projektów finansowanych ze środków unijnych w żłobkach miejskich nr 2, 3, 4 i 6 - przekazuje Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta UM Szczecin. - Wsparcie mogą uzyskać rodzice lub prawni opiekunowie dzieci do lat trzech, mieszkający w Szczecinie, którzy są osobami niepracującymi, bezrobotnymi lub biernymi zawodowo, w tym przebywającymi na urlopach wychowawczych lub są osobami pracującymi, którzy aktualnie w czasie rekrutacji oraz do dnia podpisania umowy o opiekę nad dzieckiem, przebywają na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich.

Podstawowym wymogiem, związanym z udziałem w projekcie, jest podjęcie zatrudnienia lub powrót do pracy rodzica lub prawnego opiekuna dziecka. W przypadku osób niepracujących, w tym przebywających na urlopach wychowawczych, uczestnik ma trzy miesiące na podjęcie zatrudnienia. W przypadku osób przebywających na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich uczestnik musi wrócić do pracy w dniu rozpoczęcia opieki nad dzieckiem w żłobku.

We wszystkich projektach RPO obowiązuje pierwszeństwo przyjęcia do projektu dla rodziców lub opiekunów z niepełnosprawnościami. Szczegółowe informacje na www.zespolzlobkow.szczecin.pl.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ