Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Run & Walk dla Eweliny

Data publikacji: 19 stycznia 2019 r. 07:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Run & Walk dla Eweliny
 

W sobotę na Jasnych Błoniach odbędzie się niezwykły bieg, którego celem jest pomoc Ewelinie Jackowiak chorej na glejaka wielopostaciowego. Do biegu zgłosiło się 600 osób.

– Do kolejnego etapu leczenia w Niemczech brakuje ok. 20 tysięcy złotych. Pomysł zrodził się ok. 40 dni temu, tylko nie wiedzieliśmy do końca, w jakiej formie go zrealizować i wtedy z pomocą przyszedł mój kolega Maciej Sośnicki, który posiada bardzo duże doświadczenie w organizacji charytatywnych eventów sportowych. Pojawił się pomysł zorganizowania biegu, uruchomiliśmy panel zapisów i wszyscy zabraliśmy się do pracy – mówi jedna z organizatorek imprezy Karolina Kitta.

W sobotę Jasne Błonia zapełnią się biegaczami, którym przyświecać będzie jeden cel – pomoc Ewelinie. W biegu wezmą udział: złoty medalista olimpijski z Pekinu Marek Kolbowicz, byli piłkarze Pogoni Szczecin Bartosz Ława, Olgierd Moskalewicz i Marek Walburg. Rozgrzewkę dla uczestników poprowadzi wicemistrzyni Polski w fitness Jagoda Feszczak.

– Bieg będzie utrzymany w radosnej atmosferze i dla nas liczy się przede wszystkim cel, jakim jest pomoc Ewelinie. Zwycięzcą będzie każdy z uczestników, ale tym największym będzie Ewelina i za to dziękujemy wszystkim, którzy przybędą w sobotę na Jasne Błonia – dodaje trzecia z organizatorek Justyna Siemiennik.

Bieg wystartuje 19 stycznia o godz. 12 z parkingu obok Cinnamon Garden Cafe.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

moi
2019-01-19 08:27:44
A zorganizować biegu po polsku to się nie da? "Run & walk", "friendchallenge", "eventów" - już mam odruch wymiotny na te niekończące się angielskie "wkręty" przy każdej okazji. Niektórym chyba się wydaje, że jeśli zorganizują imprezę i nazwą ją po polsku, to będzie mniej doniosła i ważna w swym przesłaniu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA