czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy

Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy [GALERIA]

Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy
Data publikacji: 2018-07-19 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1591 339192

Od czwartkowego popołudnia przy szczecińskiej katedrze trwa Jarmark Jakubowy. To dziesiąta edycja tego wydarzenia. Na ponad dwustu stoiskach można kupić żywność, rękodzieło, produkty z różnych regionów, na odwiedzających czeka też wiele wydarzeń artystycznych - występów, koncertów, pokazów. Aż do niedzieli.

Jarmark towarzyszy odpustowi świętego Jakuba, patrona szczecińskiej bazyliki archikatedralnej. Na straganach kuszą m.in. tradycyjne wędliny, sery, wina, miody, nalewki, konfitury. Jest piękne rękodzieło, są kosmetyki, dekoracje, biżuteria. Można też smakołyków spróbować na miejscu. W czwartek nie było jeszcze tłumów, ale przez weekend z pewnością można się ich spodziewać.

Poza bogatą ofertą targową, codziennie czeka porcja wydarzeń artystycznych - m.in. występy zespołów ludowych (na scenie pokażą się "Suchanianki", „Pyrzyczanki”, „Złota jesień” z Dolic, „Popowianie”, „Jarzębina” z Chojny, „Kalina” z Kobylanki, "Kapela Tęgie Chłopy"). Można odwiedzać historyczną wioskę, będą warsztaty rzemieślników, pokazy rękodzieła, nauka średniowiecznego tańca, prezentacja dawnych instrumentów muzycznych. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji dla dzieci w miasteczku zabaw Caritas, Ekostrefie oraz w Miasteczku Portowym.

W piątek w godz. 21.30-22.45 organizatorzy zapraszają na widowiskową Noc Ognia, podczas której zaprezentują się najlepsze grupy ogniowe z Polski.
Wystąpią AzisLight FireShow (Katowice - Dąbrowa Górnicza), Jarmarczne Bzdyle (Łódź - Szczecin) i Eryk Popkiewicz z pokazem Ognia Bursztynowego (Toruń). Po raz kolejny z ciekawą ofertą wychodzi Akademia Sztuki, zapraszając na zwiedzanie pałacu Pod Globusem i Centrum Przemysłów Kreatywnych z przewodnikiem. Wycieczki będą oprowadzane co godzinę, według ustalonego harmonogramu.

Jarmark można odwiedzać codziennie (czwartek-niedziela, 19-22 lipca), od godz. 11 do wieczora. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Dzieło Świętego Jakuba i parafia katedralna. Szczegółowy program na stronie www.jarmarkjakubowy.pl. Wydarzeniu patronuje "Kurier Szczeciński".

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy Rozpoczyna się Jarmark Jakubowy

Komentarze

Nie nabiją obrotów na kasę fiskalną
Niech służby skarbowe dobrze przyjrzą się sprzedającym na tym jarmarku
2018-07-20 11:05:06
Polandburdeland
Obserwator ty the bilu
2018-07-20 06:57:15
obserwator
zamilknij kodziarzu!!!!
2018-07-19 19:31:39
dlaczego do niedzieli
wg kościoła niedziela to święto i nie wolno wtedy prowadzić handlu
2018-07-19 16:18:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie