Niedziela 16 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rozpad nieformalnej koalicji w kołobrzeskiej Radzie Miasta

Data publikacji: 2019-05-27 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Rozpad nieformalnej koalicji w kołobrzeskiej Radzie Miasta
 

Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka nie będzie już trzymał władzy wraz z klubem PiS w kołobrzeskiej Radzie Miasta. Z ugrupowania odeszło dwóch jego członków, w tym uważany jeszcze niedawno za przybocznego Woźniaka – Kamil Barwinek.

Wraz z nim szeregi radnych popierających startującego w jesiennych wyborach lidera Obywatelskiego Kołobrzegu opuścił Łukasz Zięba. W tym samym czasie z największego kołobrzeskiego klubu Kołobrzeskich Razem odeszła Agnieszka Trafas i jej kolega Adam Hok.

Cała czwórka postanowiła założyć własny klub o nazwie Nowy Kołobrzeg. Jak zapowiadają jego członkowie, wspierać on będzie prezydent Annę Mieczkowską, po której stronie stoją także Kołobrzescy Razem. Oba kluby tworząc nieformalną nawet koalicję, będą miały 12 głosów w 21-osobowym składzie organu uchwałodawczego kołobrzeskiego samorządu. W zaistniałej sytuacji funkcja przewodniczącego Rady Miasta powierzona na początku kadencji Jackowi Woźniakowi stoi pod znakiem zapytania. Pytanie brzmi jednak nie „czy”, ale „kiedy”. Jest też niemal pewne, że przy nowym rozdaniu prezydent Mieczkowska otrzyma absolutorium za wykonanie budżetu. Sesja temu poświęcona ma się odbyć w czerwcu. ©℗

(pw) 

Fot. Artur Bakaj
 
Na zdjęciu: Szefem nowego klubu radnych został Adam Hok.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

błysko
2019-05-27 14:26:19
To nawet w małych miejscowościach wszystko uzgadnia się przy zielonym stoliku?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA