Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Rozbudowa roweru publicznego

Data publikacji: 05 października 2015 r. 09:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Rozbudowa roweru publicznego
 

Trwają przygotowania do stworzenia ostatecznej mapy rozlokowania stacji roweru publicznego na prawobrzeżu Szczecina. Operator Bike_S wysłał też ankiety do użytkowników. Chce wiedzieć m.in., czy będą w przyszłości skłonni płacić więcej za korzystanie z jednośladu. 

DWA tygodnie temu zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rozmieszczenia przyszłych stacji wypożyczalni. Mieszkańcy, głównie za pośrednictwem samorządowych rad osiedli z prawobrzeża, mieli kilkanaście dni, aby odnieść się do propozycji rozlokowania 29 terminali, jaką przedstawili urzędnicy z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska szczecińskiego magistratu. Wiele osób zgłasza swoje uwagi także przez portale społecznościowe. Opinie trafiły do Wydziału Nieruchomości i Opłat Lokalnych, operatora Bike_S. W przyszłym tygodniu mają się odbyć rozmowy pomiędzy NiOL i WGKiOŚ na temat kształtu systemu na prawobrzeżu. Czy jakieś sugestie mieszkańców dały do myślenia urzędnikom?

- W stosunku do listy zaprezentowanej przez urząd przychylamy się do mocniejszego skupienia stacji przy głównej osi komunikacyjnej prawobrzeża, czyli ulicy Struga. Wydaje się nam, że dotychczas nie była ona dostatecznie uwzględniona, zwłaszcza od strony osiedli - mówi Wojciech Jachim, rzecznik Bike_S.

Szymon WASILEWSKI

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Na zdjęciu: Gdzie umieścić stacje Bike_S na prawobrzeżu, aby mieszkańcy z nich korzystali?

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2015-10-05 15:15:15
Za kilka tygodni bedziemy rowerzystow szukac w miescie ze swieca. I tak do kwietnia...
rusz
2015-10-05 12:01:11
swoje cztery litery z autka, będziesz zdrowszy. Jak nie pasuje to wprowadź rurę wydechową do wnętrza i głęboko oddychaj.
zlikwidować rower miejski
2015-10-05 10:41:31
zlikwidować ten pomysł i naprawić drogi dla samochodów oraz wybudować parkingi.miasto się rozwija a miejsc parkingowych ubywa!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA