Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Róża - słodka nieduża

Data publikacji: 2021-07-25 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-25 08:22
Róża - słodka nieduża
Róża to maleńka seniorka, która straciła dom po śmierci opiekuna. Potrzebuje nowej rodziny na już i na zawsze, bo w realiach schroniska się nie odnajduje. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Po śmierci właściciela rodzina przygarnia jego mieszkanie, ale nie psa. On zwykle trafia na ulicę, w najlepszym razie do schroniska. To droga, jaką przeszła także Róża. Przez dwanaście lat była kochana i rozpieszczana, a teraz…

Róża jest maleńka - nie sięga nawet do kolana. Do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt została doprowadzona pod koniec czerwca, z ul. Nad Odrą. Od tego czasu jest rezydentką boksu nr 23.

- To grzeczna, dobra psina. Bardzo przyjazna, drobna, delikatna. Doskonale zna zasady życia domowego. Jest urocza, za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Jednak kiedy zainteresowani jej przygarnięciem słyszą, że ma 12 lat… Mówią, że stara, za stara, że zaraz zdechnie. Nieprawda! Ona jeszcze sprawi ludziom wiele radości - opowiadają pracownicy schroniska.

Gdy śmierć odebrała Róży opiekuna, wraz z nim straciła dom i rodzinę. Ale nie apetyt na życie. To urocza seniorka, ale na równi z młodymi psami potrzebuje wspaniałego opiekuna, prawdziwego domu oraz mnóstwa czułości. „Niech poprzez swoją metrykę nie zostanie skazana na dożywocie za kratami!" - apelują jej opiekunowie. I zachęcają:

- Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszą słodką Różą. Niech podbije wasze serca, jak to uczyniła z naszymi. Poza tym… Jak wiadomo, starsze psy kochają bardziej. A któż z nas nie szuka miłości?!

Kto chciałby Róży świat odmienić na już, na zawsze i na dobre - przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, telefonicznie. Przypominamy: w placówce na nowe domy - oprócz słodkiej Róży - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ