niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rowerzyści nazwali szlaki

Rowerzyści nazwali szlaki

Rowerzyści nazwali szlaki
Data publikacji: 2016-06-05 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2732 137763

Baltic Velo, Trasa Pojezierzy Zachodnich, Stary Szlak Kolejowy, Trasa Zielonego Pogranicza. Sobotniemu Świętu Cyklicznemu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu marszałka województwa na nazwy nowych tras rowerowych Pomorza Zachodniego.

Przypomnijmy, że cztery główne szlaki przebiegać będą: A - wzdłuż wybrzeża Bałtyku, B - od granicy z Niemcami przez Szczecin i Stargard, oraz z Cedyni przez Myślibórz i Barlinek. Obie odnogi spotkają się w Ińsku, dalej trasa przebiega przez Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Czaplinek do Szczecinka i w gminie Biały Bór dochodzi do granicy z województwem pomorskim. C - trasa ma dwie odnogi w północnej części województwa, które zbiegają się w Białogardzie. Jedna prowadzi z Mielna przez Koszalin; natomiast druga bierze swój początek w Kołobrzegu i w większości biegnie po nasypie dawnej linii kolejowej przez Gościno i Karlino. Za Białogardem trasa wiedzie na południe do Wałcza. D - Trasa przebiega od Świnoujścia przez Międzyzdroje razem trasą A, następnie wschodnią częścią Zalewu Szczecińskiego i Jeziora Dąbie łączy morze poprzez Wolin, Stepnicę i Lubczynę ze stolicą województwa. Następnie biegnie ze Szczecina przez Gryfino, Banie, Trzcińsko-Zdrój i Dębno do granicy województwa w okolicy Kostrzyna nad Odrą.    

Oto, jak nazwane zostaną cztery główne szlaki naszego regionu: Baltic Velo (autor Adam Gulbinowicz), Trasa Pojezierzy Zachodnich (Robert Jędrzejczak), Stary Kolejowy Szlak (Anna Kopcińska-Galik) i Trasa Zielonego Pogranicza (Anna Radziwonowicz). Do konkursu nadesłano ponad czterdzieści zgłoszeń, a wyboru dokonali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz szczecińskich mediów, w tym "Kuriera". Ponadto wyróżniono następujące propozycje: Szlak Templariuszy, Szlak Bursztynowy, Trasa Lubinusa, Polodowcowa, Szesnastego Południka, Echa Wikingów.  

Zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczono sakwy. 

Zarząd województwa opracował już dokumentację tych tras, podpisano porozumienia z wszystkimi gminami, przez które przebiegać będą szlaki. Pierwszych realizacji możemy się spodziewać w przyszłym roku. Przez najbliższych kilka lat na Pomorzu Zachodnim ma powstać sieć 1000 km szlaków dla jednośladów. ©℗

(szymw) 

 Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Stary rowerzysta
Urzędnicy i ich potakiewicze nazwali coś tam / za grube Euro wzniesione / - fajnie ! Ja tam nie jeżdżę , ale moze rodzinom z dziećmi na coś te "szlaki" się przydadzą ? Natomiast - kierowcy - może macie rację -rowerzyści jeżdżą tak , jak chcą / rozumiem , że Wam to przeszkadza i wołacie o egz. , nawet dla pieszych .../ ale MOŻE TO DLATEGO , że Wam zawsze się spieszy w mieście / BO CHYBA nie ma rowerów na autostradach ?/
2016-06-06 15:23:08
Składki OC powinny być też dla wszystkich pieszych na chodnikach
w końcu też uczestniczą w ruchu drogowym chociażby przechodząc przez ulice
2016-06-06 09:03:39
Rower
Kiedy w końcu rowerzyści, jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego, będą przechodzić egzaminy z prawa o ruchu drogowym i opłacać składki OC?
2016-06-06 08:00:33
Gargamel
trasy nie istnieją, ale już mają swoje nazwy...
2016-06-06 01:00:27
Kierowca
Po co wam ścieżki rowerowe? jak i tak z nich nie potraficie korzystać :) Zacznijcie opłacać OC i podatek drogowy a nie tylko na drapane liczycie.
2016-06-05 14:06:07
Kiedy wreszcie ścieżki rowerowe w ciągu Bohateró Warszawy, Wojska Polskiego, Krzywoustego ?
czy Mickiewicza ?
2016-06-05 13:05:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie