niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rowerem w kierunku równowagi

Rowerem w kierunku równowagi

Rowerem w kierunku równowagi
Data publikacji: 2015-09-30 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1482 24408

Jak istotnym elementem w kształtowaniu bezpiecznego i estetycznego miasta jest komunikacja rowerowa i piesza? O tym będą dyskutować uczestnicy środowej konferencji „Rowerem w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta". 

Konferencja rozpocznie się w środę o godz. 11 w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Sowińskiego 68, Szczecin). Podczas spotkania wygłoszone zostaną referaty na temat różnych przykładów wdrażania ułatwień dla rowerzystów i pieszych w miastach oraz ich wpływu na postrzeganie ośrodków przez mieszkańców. Nie zabraknie też uwag odnośnie edukacji rowerowej, pozbawionej stereotypów na temat. poruszania się jednośladem po mieście. W trakcie konferencji przytoczone zostaną przykłady ze Szczecina i innych polskich miast.

Oto wybrane tematy, jakie zostaną poruszone: „Edukacja rowerzystów. Dlaczego jest ważna i co powinna uwzględniać", „Kształtowanie miasta małych odległości na przykładzie Szczecińskiego Roweru Publicznego", „Lokalizacja dróg rowerowych na terenach użytków zielonych w Szczecinie", „Analiza zdarzeń z udziałem rowerzystów na terenie Szczecina wg. danych SEWIK", „Edukacja dzieci i młodzieży. Doświadczenia z projektu Rowerowa Szkoła", „Projekty obywatelskie, a budowanie bezpieczeństwa w mieście".

(szymw)

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie