Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Rowerem w kierunku równowagi

Data publikacji: 30 września 2015 r. 09:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Rowerem w kierunku równowagi
 

Jak istotnym elementem w kształtowaniu bezpiecznego i estetycznego miasta jest komunikacja rowerowa i piesza? O tym będą dyskutować uczestnicy środowej konferencji „Rowerem w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta". 

Konferencja rozpocznie się w środę o godz. 11 w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Sowińskiego 68, Szczecin). Podczas spotkania wygłoszone zostaną referaty na temat różnych przykładów wdrażania ułatwień dla rowerzystów i pieszych w miastach oraz ich wpływu na postrzeganie ośrodków przez mieszkańców. Nie zabraknie też uwag odnośnie edukacji rowerowej, pozbawionej stereotypów na temat. poruszania się jednośladem po mieście. W trakcie konferencji przytoczone zostaną przykłady ze Szczecina i innych polskich miast.

Oto wybrane tematy, jakie zostaną poruszone: „Edukacja rowerzystów. Dlaczego jest ważna i co powinna uwzględniać", „Kształtowanie miasta małych odległości na przykładzie Szczecińskiego Roweru Publicznego", „Lokalizacja dróg rowerowych na terenach użytków zielonych w Szczecinie", „Analiza zdarzeń z udziałem rowerzystów na terenie Szczecina wg. danych SEWIK", „Edukacja dzieci i młodzieży. Doświadczenia z projektu Rowerowa Szkoła", „Projekty obywatelskie, a budowanie bezpieczeństwa w mieście".

(szymw)

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA