Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Rotarianie podarowali hospicjum sprzęt medyczny

Data publikacji: 2021-03-24 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-24 22:24
Rotarianie podarowali hospicjum sprzęt medyczny
 

Trzynaście koncentratorów tlenu, cztery asystory kaszlu oraz dwanaście ciśnieniomierzy zegarowych otrzymała Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Ten sprzęt medyczny wartości 146 tysięcy złotych ufundował Rotary Club Szczecin w ramach zrealizowanego we współpracy z innymi klubami Global Grantu.

RC Szczecin wspiera podopiecznych tego hospicjum systematycznie od czternastu lat. We wrześniu 2019 roku pojawiła się idea, by zorganizować kolejną pomoc. Członkowie klubu postanowili zrealizować projekt pod nazwą „Sprzęt medyczny dla przedłużenia życia i polepszenia jego komfortu". Global Grant dla hospicjum był międzynarodową akcją, w której RC Szczecin, wspólnie z klubami zagranicznymi z Niemiec, klubem z Węgier i Dystryktami z Polski i z Niemiec oraz przy udziale Fundacji Rotary z USA udało się zebrać kwotę 146 tys. zł. Za tę współpracę i wsparcie dziękowali Zbigniew Najmowicz, prezydent RC Szczecin, oraz dwaj past prezydenci - Mirosław Moroz i Remigiusz Kowalski, przekazując w środę (24 marca) w siedzibie Fundacji ZHDDiD zakupiony sprzęt.

Dary od Rotarian

Ten gest wsparcia ma szczególną siłę  zwłaszcza teraz, w trudnym okresie pandemii, która mocno ograniczyła hospicjum możliwości pozyskiwania wsparcia z różnych stron. 

- Finalizujemy dziś półtora roku ciężkiej, mozolnej pracy rotarian, najpierw związanej z tym, żeby grant stworzyć, później, żeby te środki uzbierać i je zrealizować - mówiła Kinga Krzywicka, prezes hospicyjnej fundacji. - Dla nas to olbrzymia pomoc, także ze względu na to, że zbiórek publicznych, które zazwyczaj wydatkowaliśmy w kierunku sprzętu medycznego, w 2020 roku mieliśmy bardzo niewiele. 

Obdarowani podkreślali, jak bardzo doceniają otrzymaną pomoc, a także wieloletnią współpracę z rotarianami.

- Ta przyjaźń mocno nam wszystkim rozgrzewa serca - dziękowała Kinga Krzywicka. - Cieszę się, że udało się ją zbudować, trwa i działa w obie strony. Bardzo się cieszymy, że rotarianie w swoich planach znajdują przestrzeń, by pomagać nieuleczalnie i terminalnie chorym pacjentom. Życzymy sobie tak oddanych i wiernych przyjaciół. To wzorcowa pomoc, jaką jedna organizacja pozarządowa może nieść innej. 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

toi
2021-03-26 07:56:23
to masoni

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ