czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rolują zmotoryzowanych

Rolują zmotoryzowanych

Rolują zmotoryzowanych
Data publikacji: 2016-08-01 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 308 146657

Niektórzy właściciele pensjonatów na terenie gminy Rewal nabijają w butelkę swoich gości i kasują od nich krocie za parkowanie. Sygnały takie otrzymujemy już od dawna, ale jak widać radni (szczęśliwie nie wszyscy) nie wyciągnęli z tego wniosku.

Gdybym był złośliwy, to powiedziałbym, że uczciwe podejście do sprawy nie jest w interesie radnych, bo wielu z nich jest właścicielami pensjonatów.

Zgodnie z uchwałą radnych wprowadzono opłatę abonamentową PMP, czyli tzw. przydomowe miejsce postojowe dla miejsc zlokalizowanych w sąsiedztwie posesji zabudowanej w miejscach wyznaczonych i określonych przez pracowników Urzędu Gminy Rewal. Mówiąc po prostu: gość, który wynajmuje prywatną kwaterę, musi parkować przed nią, a jej właściciel musi mu zapewnić widoczną na zdjęciu kartę PMP, którą trzeba położyć za szybą parkującego auta przed wynajmowanym pensjonatem. Karta kosztuje 135 zł za rok i „winna zawierać nazwę obiektu wraz z adresem, okres obowiązywania karty, oraz pouczenie o sposobie oznakowania przydomowego miejsca parkingowego”. Po co na cały rok, skoro strefa płatnego parkowania obowiązuje w gminie od 1 czerwca do połowy września? Radni tego nie zauważyli, chociaż w jednym dniu wydali dwie uchwały w tej sprawie.

Abonament PMP nie ma wydrukowanej ceny, co niektórzy właściciele kwater wykorzystują i każą płacić gościom niekiedy nawet 50-100 zł za tydzień. To po prostu oszukiwanie własnych gości, gdyż – jak się okazuje – na karnecie jeszcze niektórzy zarabiają. Dlaczego nie ma na nim ceny? – tego nie wiadomo. Pisaliśmy już o tym rok temu, ale nic się nie zmieniło. Czy naprawdę rewalscy radni nie widzą, że ich uchwała nie jest doskonała? Wojewoda ją popisał i obowiązuje, ale jak się ją dokładnie przeczyta, to widać, że ma braki, co niektórzy wykorzystują. ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Komentarze

DoGargamel
To jedź tam gdzie taniej :D Polecam Międzyzdroje i ich cennik na parkingach :D
2016-08-17 10:36:33
Rybak
Oj-tam w Rewalu panuje naprawdę totalne bezprawna samowola.Jak ktoś zauważył radni ustanawiają prawo miejscowe pod siebie,pod swoje rodziny.90% z nich jest bezpośrednio i pośrednio zaangażowanych w lokalny biznes.Oni nie interesują się dobrem gminy Oni zabiegają o to aby tylko na lokalnym politycznym biznesie się dorobić.Nie bez powodu gmina ma olbrzymie finansowe kłopoty-bo oni mają w dup..pracę na rzecz społeczności-Oni myślą tylko i wyłącznie o swojej kieszeni.Niech Urząd Skarbowy sprawdzi ich rozliczenia i przychody-zdziwi się niemiłosiernie.
2016-08-02 11:13:22
Derty
W rewalu SPP jest oznakowana niepoprawnie w wielu miejscach i można nie płacić. Ale UWAGA !!! Tam tez sa parkingi nietrzeżone gminne wygladające jak strefa i można się pomylić !!! Pobierajcie karty parkingowe i parkujcie za darmo w SPP w miejscach niepoprawnie wyznaczonych i w weekendy kiedy to opłat w SPP nie wolno Szukacjie na Facebooku: Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie Tam sa karty uniwersalne A co do gminy rewal to uwaga na te parkingi niestrzezone bo to nie podchodzi pod drogi publiczne i tam moga kasowac kiedy chca
2016-08-02 08:39:00
Gmina
Skoro Gmina została doprowadzona do obecnego stanu, to czego się po niej spodziewać. W porządnych miasteczkach takie rzeczy są uporządkowane, ale jeśli radni postępują, jak Pan pisze, to o czym mowa.
2016-08-02 08:01:46
Gargamel
Rewal... to ta wioska zadłużona po uszy? hehe, nic dziwnego że zdzierają z turystów... więcej niż gdzie indziej.
2016-08-01 23:42:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy