Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rolnicy na ulicach Kołobrzegu. Przede wszystkim polskie zboże! [GALERIA]

Data publikacji: 20 lutego 2024 r. 17:32
Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2024 r. 12:39
Rolnicy na ulicach Kołobrzegu. Przede wszystkim polskie zboże!
Rolnicy protestowali także w Kołobrzegu. Fot. Artur BAKAJ  

Do ogólnopolskich protestów rolników przyłączyli się także właściciele gospodarstw zlokalizowanych w okolicy Kołobrzegu i sąsiadujących z nim gmin.

Na ulicach Kołobrzegu pojawiły się długie sznury ciągników. Przed południem rolnicy zablokowali swoimi pojazdami most Portowy oraz ulicę Solną. Do protestujących dołączyli myśliwi, którzy deklarują wsparcie dla właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych. W czasie krótkiego briefingu prasowego protestujący mówili o trudnych dla nich czasach, o całe zło oskarżając przepisy unijne i bezcłowy import ukraińskich płodów rolnych. Wskazywali też na konieczność modyfikacji działania kołobrzeskiego portu morskiego.

- Jesteśmy za tym, aby wzmacniać agroporty i ich możliwości przeładunkowe. Przez te porty powinniśmy jednak przede wszystkim eksportować zboże polskie. Na ten moment nasze zboże nie ma tam pierwszeństwa. My mamy magazyny pełne. Nie godzimy się z tym, że jako kraj rolniczy nie możemy upłynnić naszych produktów. Dlatego protestujemy w Kołobrzegu oraz w Szczecinie – mówili zdeterminowani w swojej walce rolnicy.

Właściciele indywidualnych gospodarstw rolnych zapowiedzieli, że eskalacja ich protestów będzie trwała tydzień. W ramach akcji blokowana ma być między innymi droga ekspresowa S6 przy węźle Stare Bielice. Samochody będą tam przepuszczane tylko raz na pół godziny. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do kmiecia Roberta
2024-02-22 12:08:58
Moge być tuskowym trollem. Wolę to niż popieranie dewiantów z pzł i blokat tych "biednych" rolników. Gdyby popierać ich postulaty chleb byłby po 20 zł/bochenek. A tak jeszcze ludzi stać na zakup jedzenia. Przykład - olej słonecznikowy po 5,50, gdzie jeszcze niedawno był po 12 zł. A co mysliwych- "wypadki" na polowaniach - uniewinnienia lub zawiasy, strzelanie do wszystkiego co sie rusza, nIE PROWADZENIE KSIAŻEK POLOWAŃ, kłusowanie gatunków chronionych, ale przede wszystkim BEZKARNOŚĆ!
Ehh
2024-02-21 21:32:13
Putinowskie gamonie na traktorach.
Księgowy
2024-02-21 14:22:43
A polskie maszyny kupować to nie laska?. Ursus padł bo chłopi woleli zachodnie ciągniki. Tak samo padły inne firmy dla rolnictwa. Od tego żeby wymusić dobrą jakość zboża są inspekcje handlowe i nie obchodzi mnie skąd jest mąka byle spełniała warunki jakości. Dzisiaj cukier w markecie po 2,99 niedawno był po 5,99. Jeżeli spełnia cukier normy zdrowia to kupię go bo tańszy. Jeżeli rolnikom jest tak ciężko to chętnie kupię gospodarstwo rolne. W zamian dam swój etat w korporacji bez limitu nadgodzin.
PiS a ich prywaleśna
2024-02-21 12:51:36
Pisowcy przywłaszczyli sobie Lasy Państwowe już na wieki.Gdxue przeciętny obywatel nie miał wstępu wszędzie porobili szlabany które przypominają czasy gestapowskiej okupacji Polski w czasie II wojny światowej. Za to należy im się jedną sprawiedliwa kara dożywocie albo jeszcze lepiej ,,,,,,,,,,.A te bilbordy polityczne za miliony zł, niszczenie lasów dla osobistego bogacenia się.
Robert
2024-02-21 12:22:42
Tuskowe trole tu są! Kicia, kivi!!
kivi
2024-02-21 10:52:10
?!.... I JESZCZE DOŁĄCZYLI DO NICH MYŚLIWI! Oni też chcą mordować więcej i do gatunków znalezionych! I NAGLE DODATKOWY POSTULAT ROLNIKÓW UTRZYMANIA HODOWLI ZWIERZĄT FUTERKOWYCH?! NORKARZE STWORZYLI AGROUNIĘ I WYLANSOWALI KOŁODZIEJCZAKA. Teraz upominaja się o swoje interesy.Postuluję rozgonić te blokady. A jak chcą protestować przeciwko Unii niech ODDADZĄ DOPŁATY!
kivi
2024-02-21 10:51:05
„rolnicy” w ciągnikach za miliony złotych, protestują, bo nie mogą zdzierać skóry z Polaków. Dopłaty do KRUSu, do ziemi, do zboża, do kukurydzy, do hodowli, suszowe, powodziowe itp. BLOKUJĄ KARETKI NA SYGNALE! Prawo ich nie obowiązuje . Niech ludzie umierają, bo chłop żywemu nie przepuści... Roundap na zboże spożywcze, aby nie kiełkowało, wybicie insektycydami całych populacji ptaków. Czy ktoś pamięta, że ​​jeszcze 20 lat temu jeździł przez las, na szybach było pełno muszek, A teraz?!...
Kivi
2024-02-21 10:49:28
I jeszcze myśliwi dołaczyli z postulatem by mordować wiecej i więcej... Przecież las tylko dla myśliwych. Aaaa zapomniałabym o postulacie nie likwidowania hodowli zwierzat futerkowych zgłaszany przez protestujacych. W końcu matecznik, czyli Agrounię stworzył mi. najwiekszy norkarz Szczepan Wójcik. I jeszcze jedno. Jak chcą protestować przeciwko UNII niech oddadzą dopłaty. Wtedy bedzie uczciwie.
kicia
2024-02-21 10:40:45
„rolnicy” w ciągnikach za miliony złotych, protestują, bo nie mogą zdzierać skóry z Polaków. Dopłaty do KRUSu, do ziemi, do zboża, do kukurydzy, do hodowli, suszowe, powodziowe itp. BLOKUJĄ KARETKI NA SYGNALE! Prawo ich nie obowiązuje . Niech ludzie umierają, bo chłop żywemu nie przepuści... Roundap na zboże spożywcze, aby nie kiełkowało, wybicie insektycydami całych populacji ptaków. Czy ktoś pamięta, że ​​jeszcze 20 lat temu jeździł przez las, na szybach było pełno muszek, A teraz?!....
Zboże
2024-02-20 18:34:35
Polskie zboże tak ale ceny chleba też muszą być polskie a nie kosmiczne. Podobnie jak i innymi produktami żywnościowymi polskimi. Bo dzięki dostaw że wschodu mamyy tańszy olej jadalny, miód,cukier,jajka, drób itd. Bo na przykładzie miodu cukier staniał a miody z pasiek polskich poszły o 65 procent w górę.
Robert
2024-02-20 17:52:04
Brawo Rolnicy i mysliwi! A kiedy Naród będzie z Wami? Walczycie za nas wszystkich!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA