Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rodzinne świętowanie przy Ścianie Płaczu [GALERIA]

Data publikacji: 22 czerwca 2024 r. 14:51
Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2024 r. 14:51
Rodzinne świętowanie przy Ścianie Płaczu
Centrum Inicjatyw Rodzinnych świętuje Dni Rodziny wraz z mieszkańcami. Dziś odbył się festyn pod tzw. ścianą płaczu na Wojska Polskiego. Fot. Agata Jankowska  

W sobotę 22 czerwca odbył się rodzinny festyn przygotowany przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Wydarzenie łączyło w sobie zabawę z edukacją. Jednak głównym założeniem imprezy jest świętowanie więzi rodzinnych.

Była zabawa, muzyka i bańki mydlane. O godz. 11 festyn poprowadziła ze sceny Ewa Drewniok. Następnie wystąpił chór złożony z 25 ukraińskich dzieci. Występy taneczne przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie. W programie festynu zaplanowano również występ chóru "Polka" działającego przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, koncert orkiestry dętej z Klubu 13 Muz oraz animacje.

Przez cały czas dostępne były: strefa zabaw, stanowisko WOPR i maszyna do baniek mydlanych. Natomiast w witrynie Obiektu Kreatywnego Jadwigi dostępna jest wystawa prac dyplomowych w ramach Hunting for Painting.

- Dni Rodziny obchodzimy już po raz trzeci. Celem wydarzenia jest obchodzenie trzech świąt: Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty. Dni Rodziny trwają trzy dni, dzisiaj dzieci mogą się pobawić, a rodzice dowiedzieć o działalności Centrum Inicjatyw Rodzinnych - opowiada Karolina Lipińska, kierownik Centrum.

Wydarzenie łączyło zabawę z misją edukacyjną:

- W tym roku mamy akcję "Bezpieczne wakacje" i zapraszamy służby. Dziś jest z nami WOPR, który uczy najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy i jak reagować w sytuacjach zagrożenia - wyjaśnia K. Lipińska.

Atrakcje w ramach Dni Rodziny czekają jeszcze jutro, w niedzielę 23 czerwca. W INKU odbędzie się rodzinne ognisko (godz. 12.00-16.00). ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Opera
2024-06-22 16:31:24
czy jest śpiewak operowy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA