niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rodzice z Pilchowa przez media do radnych

Rodzice z Pilchowa przez media do radnych

Rodzice z Pilchowa przez media do radnych
Data publikacji: 2017-09-26 18:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:51
Wywietleń: 5219 293854

Rodzice uczniów filialnej Szkoły Podstawowej w Pilchowie (gmina Police) chcą usamodzielnienia placówki, a w niej ośmiu klas. Od dawna zabiegają też o utworzenie świetlicy z prawdziwego zdarzenia - sami przygotowali projekt, zdobyli pozwolenie na budowę. O wsparcie radnych chcieli poprosić na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach. Ale przewodniczący rady nie pozwolił im zabrać głosu. Rodzice zwołali więc konferencję prasową.

Witold Król (Gryf XXI), przewodniczący Rady Miejskiej w Policach, nie zgodził się, aby przedstawiciel, licznie przybyłych na wtorkową sesję rodziców uczniów szkoły w Pilchowie, zabrał głos. O wysłuchanie ich poprosił radny Mariusz Różycki (PiS).

- Spontanicznie przyszliśmy na obrady rady miasta i próbowaliśmy zabrać głos - mówili rodzice. - Ale nam przerwano. Jedynie pan Różycki dał nam sygnał, że teraz możemy mówić. W dobrym tonie byłoby wysłuchać ludzi. Ale przewodniczący rady nie dopuścił nas do głosu. Jesteśmy bardzo rozczarowani.

O sprawie opowiedzieli więc dziennikarzom, tego samego dnia, na konferencji prasowej.

- Od dwóch, a tak naprawdę od 3 lat, próbujemy wybudować w Szkole Podstawowej w Pilchowie świetlicę -mówi Anna Wielebińska-Kujawa, przewodnicząca Rady Rodziców. - To tak naprawdę jest szkoła filialna. Mamy gotowy projekt ze wszystkimi uzgodnieniami, jest wydane pozwolenie na budowę. Tak naprawdę czekamy tylko na decyzję Rady Miejskiej o przeznaczeniu środków na budowę.
Budowa świetlicy ma kosztować ponad 200 tys. złotych. Zaprojektowano ją na poddaszu starego budynku, w którym już jest m.in. sala gimnastyczna. Ta inwestycja pozwoliłaby na wygospodarowanie jednej sali lekcyjnej w budynku głównym szkoły. To ważne w kontekście planów rodziców na usamodzielnienie szkoły i powiększenia jej o dwa oddziały (7 i 8 klasy).

- Dzieci by miały w pełni wyposażoną świetlicę, która nie tylko służyłaby jako przechowywalnia przed lub po lekcjach - mówią rodzice. - Byłaby tam pracownia komputerowa, kącik teatralny, plastyczny.

Rodzice zdają sobie sprawę, że nie mają wiele czasu na działania zmierzające do usamodzielnienia szkoły. Wszystkie formalności musiałyby zostać załatwione najpóźniej do lutego. A wymaganych jest kilka uchwał Rady Miejskiej. Dlatego tak im zależało na kontakcie z radnymi i bezpośrednim przekazaniu im swoich argumentów.

- Nasza szkoła stanęła przed kolejnym bardzo ważnym problemem, a mianowicie kwestią utworzenia 7 i 8 klasy - tłumaczą rodzice. - Dzisiaj tych klas tutaj nie ma. To szkoła z oddziałami 1-6. Jeżeli nie rozpoczniemy w tym roku procesu usamodzielnienia placówki, czyli odłączenia od szkoły macierzystej w Tanowie, to w przyszłym roku dzieci, które teraz są u nas w 6 klasie, będą musiały znowu pójść do innej szkoły. Aż 99 procent rodziców podpisało deklarację, że chce tego odłączenia i zgadza się na to, żeby tu była utworzona 7 i 8 klasa. Pakiet tych podpisów został przekazany do Rady Miejskiej w Policach. Budowa świetlicy jedynie ułatwi nam funkcjonowanie w szkole z wszystkimi oddziałami.

Tekst i fot.: Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

Samorządowiec
Formalności i procedury związane z przekształceniem (formalnie to likwidacja szkoły filialnej) i utworzeniem nowej 8-klasowej szkoły podstawowej w Pilchowie muszą odbyć się do końca 2017 r. Rada Miejska musi podjąć szereg uchwał o zamiarze likwidacji szkoły filialnej, utworzeniu nowej szkoły, nadania pierwszego statutu nowej szkole, aktualizacji sieci szkół w gminie Police itp. Luty 2018 jest krańcowym miesiącem proceduralnie do ewentualnie podjęcia ostatnich uchwał, które powinny być przepracowane przez radnych wcześniej. Nowa szkoła to też konkurs na stanowisko dyrektora (ewentualnie tymczasowo Burmistrz może powierzyć obowiązki dyrektora nauczycielowi z uprawnieniami do zarządzania oświatą. Nowa szkoła to również odpowiednio odpowiedzialnie przyjęty budżet. Teraz jest najlepsza na to pora Szanowni Radni. Czas przygotowywania budżetu i czas zmian. Pamiętajcie, że władza jest służbą i to Wy jesteście dla Mieszkańców (w tym szczególnie tutaj Rodziców), a nie odwrotnie.
2017-09-28 10:12:25
Obserwator
Totalna ignorancja Rodziców - Mieszkańców przez lokalny samorząd... https://www.facebook.com/tomek.tokarczyk.1/videos/2082250741800945/
2017-09-28 10:02:04
on
Do tych co mówią o ,,krzykarach,,. Czasem gdyby nie było takich babeczek to by się nic nie ruszyło, a dzieciaki nie miały by na przykład świetlicy. Jeżeli każdy by oceniał człowieka przez pryzmat tego ile ma w portfelu czy jak wygląda, to w tym kraju dalej byśmy stali w miejscu, a w okół nas było by pełno ignorantów i chorych na ból dupy i pospolitą polską zawistość ludzi. Zanim się ktoś dalej wypowie na temat ,,krzykaczek,, i skomentuje tylko dlatego żeby popisać bo go irytuje jak ktoś stoi, wygląda albo że się angażuje dla dzieciaków, to niech się zastanowi dlaczego jego życie wygląda jak wygląda i czy kiepscy się nie zaczęli. Krzykary tylko tak dalej, trzymam kciuki !!!
2017-09-27 16:50:13
Do... Taty
Tak trzymac i trzeba bylo temu SP-ow-co-wi jeszcze dopisac... nie chcem ale Muszem !!
2017-09-27 11:41:25
Tata
Do SP ...chcem zauważyć , że nowobogackich stać nie tylko na domy ale także na dowóz swoich dzieci do szkół w Szczecinie . Krzykaczki walczą o szkole dla dzieci z Pilchowa by te mogły spacerkiem do niej dotrzeć . Brawo , że Są takie mamy co dbają o interes wszystkich bez podziału bogaty czy nie bogaty !!! Trzymam kciuki za Krzykaczki oby się udało!!!
2017-09-27 11:08:46
obserwator
od razu widac ze to typowe krzykary. ten ubiór i te dziwaczne pozy. takim wszystko sie nie podoba
2017-09-27 08:09:40
fakszirak
Zdjęcie główne artykułu powinien zredagować artysta malarz. Ileż tam emocji Panie!
2017-09-27 07:45:10
SP
Ciekaff, nie martw się o nich, tam stoją takie domy, że przeciętny człowiek może o nich tylko pomarzyć. Poza tym, do tej szkoły dowożą też dzieci inni nowobogaccy, nie tylko z Pilchowa. Z drugiej strony, czyżby typowe mamusie-krzykaczki, których pełno na zebraniach w każdej szkole, gdzie są Brayanki, Kewiny, Dżesiki i Layle? ;)
2017-09-27 06:55:05
Powodzenia...
I w kazda Sobote czy Niedziele... Organizujcie wyprzedaz tego... co w Domu kazdej Rodziny jest juz zbyteczne czy niepotrzebne, by i w ten Sposob zebrac dodatkowe Fundusze - na ta POTRZEBNA dla dzieci i mlodziezy Swietlice !!
2017-09-27 01:36:42
Ciekawscy
A jak Partie Polityczna reprezentuje... ten Pan Przewodniczacy Witold Krol ? Brawo Rodzice i Walczyc uparcie dalej... rowniez o po-obcinanie Politykom, Radnym i bez-Radnym ich Pensji... to i smialo starczy na budowe Swietlicy - by w ten sposob zmniejszyc wsrod mlodziezy walesanie sie i Przestepczosc !!
2017-09-27 01:23:22
Ram pam
Szkoła na głębokim jest szkołom społecznym gdyby nie rodzice to ta szkoła by już nie istniała więc gmina szczecin już się dawno wyparła
2017-09-26 22:57:20
Tat
Pana Króla to już dawno ktoś powinien kopnąć porządnie w tą chudą dupę bo panoszy się jakby był pierwszy po... Ps:mieszkańcy Pilchowa pamiętajcie i "podziękujcie" Panu Królowi i Gryfowi XXI przy wyborach bo już od tego"zasiedzenia" to im się w dupach poprzewracało.
2017-09-26 20:18:43
ciekaff
Pilchowo ...jak widać koniec świata i dla Polic i dla Szczecina. Współczuję mieszkać w takich "granicznych" miejscach, nikt się z nikim nie liczy...niby mieszkańcy drugiego sortu a podatki jak w Centrum! Jedna i druga Gmina ma mieszkańców w d...*e ! Najwidoczniej Gmina Police sięga do Tanowa a Gmina Szczecin do Głębokiego , Pilchowo ot taka wiocha na mapie powstała przez przypadek...
2017-09-26 18:59:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie