czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rodzi się coraz więcej wyspiarzy

Rodzi się coraz więcej wyspiarzy

Rodzi się coraz więcej wyspiarzy
Data publikacji: 2017-01-16 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Wywietleń: 1188 202089

Na świnoujskich wyspach przyszło na świat w 2016 roku o 112 więcej dzieci niż w 2015. Dla odmiany tym razem było więcej dziewczynek niż chłopców.

Urzędnicy policzyli: 360 dzieci przyszło na świat w 2016 roku, 185 dziewczynek i 175 chłopców. W roku 2015 urodziło się łącznie 248 dzieci, z tego 114 dziewczynek i 134 chłopców. W zeszłym roku najchętniej nadawano dziewczynkom imiona: Hania (16 razy), Maja (14 razy) oraz Zuzanna i Amelia (8 razy), ale było też kilka Oliwii, Aleksander, Wiktorii, Alicji, Julii i Emilii.

Najpopularniejsze imiona wśród chłopców to Antoni i Filip (po dziewięć) oraz Alan (siedem). Popularny był także Franciszek, Jakub, Mateusz, Nikodem, Szymon i Jan.

Moda na imiona w ostatnich latach się nie zmienia. W zeszłym roku także najpopularniejsza była Hania i Antoni. Jakie imiona wyszły z mody?

– Na pewno wszystkie te, które od wielu lat nie pojawiają się w aktach urodzeń dzieci, a związane były z modą np. na imiona występujące w zagranicznych filmach, czy te, które były nadawane dzieciom w latach 50., 60., 70. Zauważa się natomiast nieznaczny powrót do imion noszonych przed laty: Franciszek, Stanisław, Jan, Maksymilian, Leon, Wiktor, Wojciech. A dla dziewczynek: Zofia, Lena, Pola, Laura, Dorota, Helena – mówi Dorota Turlejska, zastępca naczelnika Urzędu Stanu Cywilnego w Świnoujściu.

W zeszłym roku na wyspach pojawiło się także sześcioro dzieci obcokrajowców.

– Ojcami dzieci byli: Nigeryjczyk, Niemiec, Marokańczyk i Brytyjczyk, a matkami Ukrainka oraz Rosjanka – mówią w świnoujskim magistracie. ©℗

BaT

Komentarze

Na razie Pincet + ...
Niech zyje i to jak najdluzej - 500 + ! A jak legalnie uchwalony przez Sejm Budzet RP sie jeszcze bardziej poprawi, i wszystkie Afery zostana "PO-gaszone"... to moze za 4-5 lat, bedzie juz i 600 + i to nawet na pierwsze juz dziecko... kto wie ? Nie mowiac juz o tym, ze automatycznie nie bedzie PO-trzeby sprowadzania do PO-lski "Ekonomicznych Turystow" nawet i z Afryki !!
2017-01-17 00:01:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie