piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin

Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin

Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin
Data publikacji: 2019-07-03 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Wywietleń: 749 400762

Uczniowie Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie przebywają z wizytą w Szczecinie. Piętnastoosobowa grupa do 9 lipca uczestniczy w zajęciach nauki języka polskiego i historii Polski, a także sportowych i turystycznych

Goście z Litwy przyjechali do Polski w poniedziałek w ramach programu "Polonijna Akademia Liderów Solidarności", realizowanego przez Stowarzyszenie "Solidarni Razem", Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Młodzież z Litwy to uczniowie polskiego Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. Nieżyjący już patron szkoły wielokrotnie odwiedzał tę placówkę, przyczynił się także do odnowienia jej biblioteki. W Szczecinie z uczniami spotkał się Mieczysław Jurek, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego.

- Cieszę się, że przyjechaliście do Szczecina, który jest pięknym miastem, pełnym zieleni i wody. Gościmy was tu już po raz trzeci i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Wasz patron Longin Komołowski, bardzo starał się, by współpraca z Litwą była intensywna, a my próbujemy kontynuować jego dzieło - powiedział Mieczysław Jurek.

Przewodniczący wręczył młodzieży prezent: zestaw strojów sportowych. Renata Krasowska, nauczycielka z Połuknia, powiedziała, że służyć on będzie reprezentantom szkoły w dyscyplinach zespołowych. Dzięki tej współpracy polscy uczniowie z gimnazjum w Połukniu przyjeżdżają do Polski podczas wakacji i ferii zimowych. Ponadto ich szkoła otrzymała nowoczesne wyposażenie: tablice multimedialne, projektory, szafki uczniowskie oraz książki i przybory szkolne. W Polsce goście uczestniczą w rozmaitych zajęciach: języka polskiego, historii Polski, sportowych i liderskich. Wyjeżdżają także na wycieczki nad morze i do aquaparku oraz zwiedzają ciekawe miejsca w Warszawie i Szczecinie. ©℗

(el)

Fot. NSZZ "S"

Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie