Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin

Data publikacji: 03 lipca 2019 r. 17:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Rodacy z Litwy odwiedzili Szczecin
 

Uczniowie Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie przebywają z wizytą w Szczecinie. Piętnastoosobowa grupa do 9 lipca uczestniczy w zajęciach nauki języka polskiego i historii Polski, a także sportowych i turystycznych

Goście z Litwy przyjechali do Polski w poniedziałek w ramach programu "Polonijna Akademia Liderów Solidarności", realizowanego przez Stowarzyszenie "Solidarni Razem", Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Młodzież z Litwy to uczniowie polskiego Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. Nieżyjący już patron szkoły wielokrotnie odwiedzał tę placówkę, przyczynił się także do odnowienia jej biblioteki. W Szczecinie z uczniami spotkał się Mieczysław Jurek, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego.

- Cieszę się, że przyjechaliście do Szczecina, który jest pięknym miastem, pełnym zieleni i wody. Gościmy was tu już po raz trzeci i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Wasz patron Longin Komołowski, bardzo starał się, by współpraca z Litwą była intensywna, a my próbujemy kontynuować jego dzieło - powiedział Mieczysław Jurek.

Przewodniczący wręczył młodzieży prezent: zestaw strojów sportowych. Renata Krasowska, nauczycielka z Połuknia, powiedziała, że służyć on będzie reprezentantom szkoły w dyscyplinach zespołowych. Dzięki tej współpracy polscy uczniowie z gimnazjum w Połukniu przyjeżdżają do Polski podczas wakacji i ferii zimowych. Ponadto ich szkoła otrzymała nowoczesne wyposażenie: tablice multimedialne, projektory, szafki uczniowskie oraz książki i przybory szkolne. W Polsce goście uczestniczą w rozmaitych zajęciach: języka polskiego, historii Polski, sportowych i liderskich. Wyjeżdżają także na wycieczki nad morze i do aquaparku oraz zwiedzają ciekawe miejsca w Warszawie i Szczecinie. ©℗

(el)

Fot. NSZZ "S"

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA