poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rico znudził się właścicielom

Rico znudził się właścicielom

Rico znudził się właścicielom
Data publikacji: 2019-05-25 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 2781 393187

Dzieciom za zabawkę służył przez pięć lat. Gdy się znudził, jego ostatnia rodzina dosłownie go wykopała za drzwi. Ale wracał. Wtedy go przepędzali kijem, krzykiem i bluzgami. Aż odpuścił. Mowa o Ricu – małym i przeraźliwie smutnym psiaku, który… „pragnie miłości i wsparcia, i czasami czegoś do żarcia”.

Zaniedbany mały biały psiak, błąkający się w rejonie ul. Santockiej (os. Świerczewo), przykuł uwagę jednej z wolontariuszek Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dzięki niej nie cierpiał więcej w samotności, chłodzie, głodzie i w chorobie. Trafił do placówki, dzięki której ma szansę znaleźć nową rodzinę i dom.

– Zły los odwrócić i przekonać się, że nie każdy człowiek jest zły – dodają obecni schroniskowi opiekunowie Rica.

Rico na początku okazywał dystans. Gdy nabrał pewności, że nic mu nie zagraża, dał się poznać od jak najlepszej strony.

– To bardzo sympatyczny psiak w typie buldożka szorstkowłosego. Do zakochania od pierwszego wejrzenia. Tym bardziej że to przylepa, która człowieka nie odstępuje na krok. Potrafi się wdrapać na kolana i nachalnie domagać pieszczot – o Ricu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. – Z innymi psami nie nawiązuje relacji. Raczej stara się im nie wchodzić w drogę. Dlatego chyba lepiej będzie, gdy trafi do domu bez innych zwierząt. Jest psiakiem po przejściach, więc pewnie będzie potrzebował czasu i spokoju, aby zaadaptować się do nowej rodziny. Potrzebny mu cierpliwy i wyrozumiały opiekun. Na pewno nie towarzystwo małych dzieci.

Kto chciałby przygarnąć tego sympatycznego psiaka w typie buldożka (234/19) lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat 

Rico znudził się właścicielom Rico znudził się właścicielom Rico znudził się właścicielom

Komentarze

:)
Właśnie jedziemy do schroniska po naszą drugą sunie! Dom e którym mieszka piesek jest radosny, a w którym są dwa jest super szalony!
2019-05-26 08:46:32
HogoFogo
Za kopanie psa jest paragraf. Proszę o informację, czy zgłoszono na policji fakt znęcania sie nad zwierzęciem, czy to tylko ubarwianie fabuły dla potrzeb mediów. Rozumiem z tekstu, że właściciele psa są autorowi znani. Wygląda mi to na kolejny anons z cyklu " cham parkuje na trawniku, ale tablica rejestracyjna znowu na zdjęciu nie wyszła".
2019-05-25 21:31:14
@
Ten psiak wychowywał się z dziećmi
2019-05-25 17:19:57
!
Pokazać zdjęcie i dane tej rodzinki!
2019-05-25 13:40:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie