Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Rico znudził się właścicielom

Data publikacji: 2019-05-25 13:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Rico znudził się właścicielom
Rico to teraz mała smutna psia bida, na świat spoglądająca zza schroniskowych krat. Ale z potencjałem na kompana, co dobrym ludziom osłodzi życie. Wystarczy dać mu szansę.  

Dzieciom za zabawkę służył przez pięć lat. Gdy się znudził, jego ostatnia rodzina dosłownie go wykopała za drzwi. Ale wracał. Wtedy go przepędzali kijem, krzykiem i bluzgami. Aż odpuścił. Mowa o Ricu – małym i przeraźliwie smutnym psiaku, który… „pragnie miłości i wsparcia, i czasami czegoś do żarcia”.

Zaniedbany mały biały psiak, błąkający się w rejonie ul. Santockiej (os. Świerczewo), przykuł uwagę jednej z wolontariuszek Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dzięki niej nie cierpiał więcej w samotności, chłodzie, głodzie i w chorobie. Trafił do placówki, dzięki której ma szansę znaleźć nową rodzinę i dom.

– Zły los odwrócić i przekonać się, że nie każdy człowiek jest zły – dodają obecni schroniskowi opiekunowie Rica.

Rico na początku okazywał dystans. Gdy nabrał pewności, że nic mu nie zagraża, dał się poznać od jak najlepszej strony.

– To bardzo sympatyczny psiak w typie buldożka szorstkowłosego. Do zakochania od pierwszego wejrzenia. Tym bardziej że to przylepa, która człowieka nie odstępuje na krok. Potrafi się wdrapać na kolana i nachalnie domagać pieszczot – o Ricu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. – Z innymi psami nie nawiązuje relacji. Raczej stara się im nie wchodzić w drogę. Dlatego chyba lepiej będzie, gdy trafi do domu bez innych zwierząt. Jest psiakiem po przejściach, więc pewnie będzie potrzebował czasu i spokoju, aby zaadaptować się do nowej rodziny. Potrzebny mu cierpliwy i wyrozumiały opiekun. Na pewno nie towarzystwo małych dzieci.

Kto chciałby przygarnąć tego sympatycznego psiaka w typie buldożka (234/19) lub jakąkolwiek inną równie samotną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2019-05-26 08:46:32
Właśnie jedziemy do schroniska po naszą drugą sunie! Dom e którym mieszka piesek jest radosny, a w którym są dwa jest super szalony!
HogoFogo
2019-05-25 21:31:14
Za kopanie psa jest paragraf. Proszę o informację, czy zgłoszono na policji fakt znęcania sie nad zwierzęciem, czy to tylko ubarwianie fabuły dla potrzeb mediów. Rozumiem z tekstu, że właściciele psa są autorowi znani. Wygląda mi to na kolejny anons z cyklu " cham parkuje na trawniku, ale tablica rejestracyjna znowu na zdjęciu nie wyszła".
@
2019-05-25 17:19:57
Ten psiak wychowywał się z dziećmi
!
2019-05-25 13:40:13
Pokazać zdjęcie i dane tej rodzinki!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA