poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rewolucja węgierska na sesji

Rewolucja węgierska na sesji

Rewolucja węgierska na sesji
Data publikacji: 2016-10-18 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:18
Wywietleń: 651 162512

Po ponad godzinnej dyskusji radni zgodzili się, aby w Szczecinie stanął pomnik upamiętniający rewolucję węgierską 1956 roku.

Stanie przy szczecińskim IPN, na początku grudnia, w rocznicę powstania. Ma przedstawiać chłopca, mieszkańca Budapesztu, z karabinem.

(dar)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

 

Komentarze

nie zaczadzony
Reklama kałasznikowa ?... no bo innej broni nie mieli. Dziecko strzelające do dorosłych - ładny wzór do naśladowania dla naszej młodzieży. Postawcie też pomnik dla Felixa Steinera z Waffen SS -też walczył ze Związkiem Radzieckim.
2016-10-20 10:14:35
Jarun
Jak im, radnym łatwo wydawać nasze pieniądze. Spełniają swoje kaprysy od dłuższego czasu. A pogonić tych Hinców, Baranów, Jacynek, Pańków, Szałabawek, Marchewek. Nic mądrego nie wymyślili i nie powiedzą. Tylko potrafią sięgać do miejskiej kasy i zapożyczać się, a potem podniosą czynsz. Precz z łapami od miejskiej kasy - pasożyty!
2016-10-20 09:13:36
Jarun
Wiadomo, że prezes Kaczyński jest rusofobem, więc lokalni kacykowie chcą się przypodobać. Postawią nawet pomnik dla kota Alika (który był i zdechł), zasłużonego patrioty, byle tylko prezes zauważył służalstwo. A nuż ściągnie do stolycy? Grunt to wazelina...jak mawia peowska młodzieżówka.
2016-10-19 23:52:04
Pomnik dla hitlerowców ?
W czasie II Wojny Swiatowej oddziały Węgierskie szły ramię w ramię z oddziałami hitlerowskimi zabijać cywilów w napadniętych krajach, również Polaków.
2016-10-19 11:53:17
dr. J
Szczecin nie ma innych potrzeb, tylko wybudować pomnik, tak naprawdę nikomu nie potrzebny. Radni w marnowaniu miejskiej kasy są mistrzami.
2016-10-19 09:48:57
żal mi Węgrów
Rządzą u nich idioci porównywalni do tych w Polsce. Pocieszające jest to, że dyktatorskie reżimy z czasem upadają.
2016-10-19 08:18:22
Wegry 1956 roku,
A jakiej "marki" jest karabin tego chlopca... i w jaki sposob on go wowczas zdobyl i ilu najezdzcow dobil...??
2016-10-19 00:14:14
Jarun
Czasy się zmieniły a myślenie zostało stare, z minionej epoki. Komu by tu jeszcze pomnik postawić ? Przedtem było łatwiej: Lenin, Dzierżyński. Potem zmienił się bohater, ale pomniki trzeba stawiać, taka mentalność. Jaki ich swędzą nasze pieniądze, gdzie by tu je wydać. Zwęszyli szuje okazję by dać zarobić jakiemuś "artyście". A pomnik może być nawet postawiony dla Barbanegra. Łapy precz od miejskiej kasy - wy szkodniki !
2016-10-18 22:52:29
POkemony, hej!
@ IMER: "Człowieku co TY palisz?" Przepraszam, ale nie użyłem słowa TY. Ale jak chcesz. Każdy sądzi według siebie - co trzeba palić, żeby PiSać takie brednie. "Prawda cię wyzwoli?" Ona cię już wyzwoliła - z rozsądku, że tak delikatnie się wyrażę. Nie denerwuj się, bo - jak sam piszesz masz problemy z ortografią. Od tego to się zaczyna. A propos "wypad". Kto kogo ma wyganiać z kraju? Jakim prawem mniejszość chce wyganiać większość? Przecież na PiS głosowało trochę ponad 5 mln Polaków, to jest ok. 18 % suwerena. Po roku zawłaszczania wszystkiego ten procent zaczyna się radykalnie zmniejszać. Dobra zmiana? Tak, zmiana przy korycie.
2016-10-18 22:37:32
gość tylko odpowiadam...
Przepraszam Pana "liberała", ja nie zawłaszczam Polski tym bardziej Polaków. Wolność słowa ważna sprawa... Dobranoc....
2016-10-18 21:46:21
IMER
Panie PO -prawny z Trybunału Jaruzelskiego i Kiszczaka, hej odpowiadam Ci towarzyszu....hop, hop.....1986- 2016.30 lat. 86rok tow. generał org. Trybunał ;)Kupa śmiechu...... ;) Buntują się przeciw Orbanowi???Chyba tzw."śpiochy"Putina. Człowieku co TY palisz??? Buntują się postkomuniści podobnie jak u NAS, bo korytko się kończy. Prawem takim które tyczy się konfidentów, będą czuli się zdecydowanie lepiej u swoich pułkowników z KGB.Niesamowite Węgrzy przeciw aliantom "profesorze", masz wiedzę no,no........I co mordowali Polaków?? ;)Błagam. Orban ma nie mniejszą słabość do Putina niż Donaldinio vel sołńce Peru vel złotousty cesarz Europy i takie tam inne... Z tą różnicą że Orban dogaduje się z Putinem, dla dobra swojego Narodu, a Dondek spylał co tylko możliwe w PL, i latał i lata dalej na smyczy Makreli. Mniejsza o ortografie nie o to tu chodzi... Fakty, fakty a nie ściema z TVN-u. Tylko odpowiadam. Nie bój się prawdy, ONA Cię wyzwoli.
2016-10-18 21:18:14
Szczeciniacy
Przez jakie miasta wędrował ten pomnik, którego nie chciano zanim dotarł ni z gruszki, ni z pietruszki do Naszego Kochanego Miasta. Czyżby jakiś (prawie cytuję za jakimś hunwejbinem z ksywą IMER) towarzysz pisowski dyplomatołek, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego z zadkiem na wysokim stolcu w stolicy postanowił zrobić Orbanowi przyjemność, pis wie za co, i chciwie łapska ku niemu wyciągnął.
2016-10-18 20:36:50
@IMER,tylko pytam...
Jakim prawem zawłaszczasz Polskę, Ojczyznę w s z y s t k i c h Polaków??? Jakimi czynami, zasługami - uzurpujesz sobie prawo do wyganiania stąd Rodaków myślących inaczej niż ty?Czy wiesz, że faszystowskie Węgry Horty'ego były współokupantem RP?Wiesz,że walczyli przeciw aliantom? tylko pytam...
2016-10-18 19:31:17
gosc
@IMER w obecnych kadrach paskudnej zmiany masz pełno postkomuchow a partie typu ciastek,korwin czy narodowcy o zmianie nie wspominajac to jawne klakiery putina ,co ty na to ? oczywiscie wszyscy oni sa takze przeciw umowie o wolnym handlu,ciekawe dlaczego
2016-10-18 19:28:01
POkemony, hej!
@ IMER: Jeżeli już, to: "Lengyel, magyar, két jó barát, együtt harcol, s issza borát". A kolega to po jakim uniwersytecie? III wieku? Bo po Uniwersytecie Szczecińskim to są co najmniej dwaj idole szczecińskiego PiSu: Joachim Brudziński i Leszek Dobrzyński. Jakoś się nie brzydzili studiować na "czerwonym uniwersytecie". Węgrzy są wspaniałym narodem, zbuntowali się przeciwko ZSRR w 1956, teraz zaczynają się buntować przeciw dyktaturze Orbana, który akurat ma słabość do Putina. Czyżby IMER o tym nie wiedział? PO PO PO POczytać radzę.
2016-10-18 19:22:22
Jakób
A co to jest IPN? Inne Pojmowanie Nauki?
2016-10-18 18:58:54
pol
piersza opcja była w parku Kasprowicza przy pomniku czynu Polaków a teraz na pogodnie przy IPN chore..
2016-10-18 18:43:36
tylko pytam...
Dobry pomysł. Wszak Szczecinianie oddawali krew Braciom-Węgrom, zbierali datki na koce, leki i żywność. Bardziej sensowny to wydatek niżli Fryga... Jednak, pytam: kiedy stanie w mieście pomnik pamięci stoczniowców i innych zakładów , którzy zginęli od kul sił rządowych(lub "zaginęli" w latach 1970-1989? tylko pytam...
2016-10-18 18:34:56
Bratanek
Brawo za inicjatywę budowy pomnika. Polak Węgier dwa bratanki....
2016-10-18 18:27:20
IMER
Pełno tu "dyplo"matołków i towarzyszy PO czerwonym Uniwersytecie Szczecińskim, którego podwoje w 1985 roku, otworzył towarzysz mieciu rakowski. Widać teraz po wpisach tego efekty. Węgrzy Wam przeszkadzają jedyny Naród Nam przyjazny to wypad na wschód tam do płk.KGB Putina on Was przyjmie, jak swoich. Potrzebuje nowych kolaborantów. Bardzo dobry pomysł radnych miasta dot. budowy pomnika. Tak trzymać... Polak Węgier dwa bratanki. Lengyel, Magyar ket jo barat. Precz z POlszewikami z Naszego kraju tam na wschód. Niech żyje bratni Naród Węgierski.
2016-10-18 18:22:41
proszę nazwiska radnych
A kogo oni pytali o zdanie-? Reprezentują nas mieszkańców a nie swoje kółko rózańcowe czy towarzystwo wzajemnej adoracji.Im się chyba we łbach poprzewracało-piastują mandat radnego z wyboru mieszkańców,z kim Oni to konsultowali-? Co to jest za porządek.Gdzie są nazwiska tych radnych którzy głosowali za pomnikiem-?
2016-10-18 18:02:36
Zdziwiony
A co to ma wspólnego ze Szczecinem?
2016-10-18 16:23:27
Seweryn
Może radni zajmą się BRUDEM w naszym pięknym mieście !
2016-10-18 15:58:23
jas
a gdzie pomnik prezydenta tysiaclecia i mauzoleum Żoliducze? skandal,sobie prywatnie pomniki budujcie, miasto ma pilniejsze wydatki niz wasza pseudo koalicja z Wegrami ktorzy was dymaja na 3 fronty. Dyplomatołki.
2016-10-18 15:51:20
tylko czas
Przyjdzie następna zmiana i zrobi porządek z tym bałaganem i katolickim sztucznym patriotyzmem ... czekam cierpliwie
2016-10-18 15:36:19
do żałosne
Gdybyś ignorancie znał chociaż trochę historię, choćby własnego miasta, nie pisałbyś tak żałosnych komentarzy. Takie wpisy to najlepszy argument za likwidacją gimnazjów i reformą oświaty.
2016-10-18 15:35:21
Jarun
Radnym z nieróbstwa odbija. Wyszukują, czym by tu się zająć? "Gospodarką durnie"!
2016-10-18 14:51:25
żałosne
nie mamy już swoich bohaterów ?
2016-10-18 14:35:09
Cxujny
A odsloni go tow. Balazs