środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rewolucja w zdrowiu

Rewolucja w zdrowiu

Rewolucja w zdrowiu
Data publikacji: 2015-11-07 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1878 36132

Rewolucyjne zmiany w finansowaniu i organizacji służby zdrowia zapowiada Prawo i Sprawiedliwość. Likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia i rezygnacja z weryfikacji uprawnień do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych to tylko niektóre z zapowiadanych zmian. Najmniejsza rewolucja czeka najprawdopodobniej podstawową opiekę zdrowotną.

Czesław Hoc, poseł (PiS), ale też lekarz, tłumaczy, że za zmianami organizacyjnymi pójdzie zwiększenie finansowania służby zdrowia. Ostateczny cel - lepszy dostęp do świadczeń dla pacjentów, klarowniejszy system rozliczania dla lekarzy i dyrektorów placówek medycznych.

- Trzeba odbiurokratyzować służbę zdrowia, aby to pacjent był najważniejszy, oraz zwiększyć w niej nakłady finansowe - podkreśla Czesław Hoc. - W proponowanym przez nas systemie finansowania środki (według algorytmu) będą kierowane do wojewodów. Oni będą finansowali szpitale i inne placówki ochrony zdrowia zgodnie z potrzebami zdrowotnymi województwa. To musi być system, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom. Zakładamy, że w każdym powiecie będzie przynajmniej jeden szpital.

Poseł tłumaczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia już teraz dysponuje prawie 70-miliardowym rocznym budżetem.

- Trzeba tymi pieniędzmi racjonalnie gospodarować - mówi. 

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Agnieszka SPIRYDOWICZ

Komentarze

Wawrzek
ZUS pobiera składki ubezpieczenia społecznego na wszystkie cele i to ZUS powinien odpowiadać za wszystko. W dobie informatyzacji bezmyślnie utworzono z ZUS kilka Instytucji obsadzając je partyjnymi lumpami i nieudacznikami, którzy pożerają nasze składki. Te Instytucje należy zlikwidować włączając je z powrotem do ZUS a ilość urzędników zmniejszyć o2/3
2015-11-08 10:11:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie