Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rewizyjnej udało się zebrać

Data publikacji: 02 kwietnia 2019 r. 21:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Rewizyjnej udało się zebrać
 

Wreszcie odbyło się pierwsze posiedzenie jednej z najważniejszych komisji Rady Miasta Szczecin – Rewizyjnej. Cztery miesiące od jej powołania. Przewodniczącym komisji został radny Leszek Duklanowski z PiS.

Komisja Rewizyjna RM jest jednym z jej najważniejszych organów. Zajmuje się kontrolą całej działalności prezydenta Szczecina, miejskich jednostek organizacyjnych, tym co się dzieje w radach osiedli i jak one funkcjonują, sprawdza, jak realizowany jest budżet miasta, występuje także z wnioskiem do RM dotyczącym udzielenia prezydentowi absolutorium z jego wykonania. Rewizyjna kontroluje również m.in. spółki komunalne.

W najnowszej kadencji Rady Miasta Szczecin w skład Komisji Rewizyjnej weszło sześcioro radnych – czworo z PiS (Leszek Duklanowski, Agnieszka Kurzawa, Dariusz Matecki i Maciej Ussarz), jedna radna z Koalicji Obywatelskiej (Maria Magdalena Herczyńska) i jeden radny z Bezpartyjnych (Mirosław Żylik).

I choć komisja powstała pod koniec listopada ubiegłego roku, to na pierwszym swoim posiedzeniu zebrała się dopiero we wtorek (2 kwietnia).

– Nie było żadnych powodów proceduralnych czy też organizacyjnych, aby komisja zaczęła pracować już wcześniej. Ale tak po prostu ustalono i zebrała się dopiero teraz. No nie śpieszyło im się – mówi jeden z radnych Rady Miasta.

Na swym pierwszym posiedzeniu komisja wybrała przewodniczącego. Jednogłośnie został nim radny Leszek Duklanowski (PiS), przed laty wiceprezydent Szczecina (za czasów rządów prezydenta Bartłomieja Sochańskiego, który w aktualnej Radzie Miasta jest szefem klubu radnych PiS). 

Na wiceprzewodniczącego komisji wybrano Macieja Ussarza – jednego z najmłodszych szczecińskich radnych miejskich.

– Głównym zadaniem Komisji Rewizyjnej jest dbanie o dobro gminy. Ale moim zdaniem powinna się ona zajmować także ważnymi i problematycznymi sprawami mieszkańców miasta. I dlatego będziemy się zajmowali również tematami przez nich zgłaszanymi, jak np. sprawą wykupu mieszkań przy ulicy Tkackiej lub wykupu mieszkań z ulgą. Do końca tygodnia przedstawię plan pracy komisji – zapowiedział L. Duklanowski. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wkurzony
2019-04-03 00:04:51
dOPOKI DUKLANOWSCY BEDĄ PRZY WŁADZY - nic u nas w Szczecinie się nie zmieni. smutne to ale prawdziwe.jak tak patrzę ten Duklanowski był już wiceprezydentem Szczecina, który niczym dobrym sie nie wsławił, teraz niemal pół roku nie zwołuje najważniejszej komisji--. Jest pytanie, dla kogo ten pan pracuje, i czy wolno tak lekceważyć podatników.Moje zgody na to nie ma.
abc
2019-04-02 22:30:30
niech komisja poda i sprawdzi koszty budowy pomnika Lk na ul.Wojska Polskiego, to było z kasy partyjnej a to finansuja podatnicy ,podobno 1 mln ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA