niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rewizyjna bada parking. Nikt nie był wróżką

Rewizyjna bada parking. Nikt nie był wróżką

Rewizyjna bada parking. Nikt nie był wróżką
Data publikacji: 2018-01-18 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 2232 310087
Szczecińscy radni z Komisji Rewizyjnej rozpoczęli jednak kontrolę kolejnej miejskiej inwestycji. Chodzi o świecący pustkami parking „Park&Ride” („Parkuj i Jedź”) wybudowany za ponad 7 mln zł. Radni zaczną jednak swoje działania od wizji lokalnej inwestycji.

Parking powstał u zbiegu ulic: Eskadrowej, Leszczynowej i Hangarowej. Przewidziano na nim 425 miejsc. Został otwarty w grudniu ubiegłego roku. Inwestycja została zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj przez firmę Eurovia Polska SA. Na parkingu zainstalowano oświetlenie, monitoring oraz system zliczania pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z placu wraz z tablicą informacyjną o ilości zajętych miejsc. Jest obiektem bezpłatnym, publicznym, niestrzeżonym, czynnym całą dobę. Ale jednorazowo czas parkowania nie może przekroczyć 24 godzin. Jest też przeznaczony dla pojazdów mechanicznych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Według Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie miał on zmienić preferencje transportowe nie tylko mieszkańców Prawobrzeża, ale i całego miasta. Mieszkańcy i przejeżdżający do Szczecina mieli na parkingu zostawiać swoje pojazdy, a następnie przesiadać się do tramwajów, dla których w pobliżu zbudowano specjalny przystanek Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju „Lotnisko”.

Ale z parkingu zazwyczaj korzysta zaledwie kilkanaście samochodów. Dlatego radni miejscy PiS zaproponowali, aby i tę miejską inwestycję (po budowie mariny na Wyspie Grodzkiej) skontrolowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Bo ich zdaniem poza tegorocznym finałem zlotu żaglowców The Tall Ships Races parking świeci pustkami. Nawet wtedy gdy Szczecin jest zakorkowany przez liczne remonty jezdni.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 18 stycznia 2018 r.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Mizantrop
Wystarczyłoby zrobić porządne centrum przesiadkowe. Pętla Turkusowa, Basen Górniczy. Ale będzie trzeba porobić więcej połączeń tramwajowych, bo kto by pomyślał, że ludzie muszą mieć w co się przesiąść i nie chcą jechać w tłoku z chamskim motorniczym i płacić firmie, która traktuje pasażerów jak idiotów. To dlatego ZDiTM ma tylko klientów, którzy nie mają innego wyboru.
2018-01-20 12:06:02
SromotnikBezwstydny
Ten parking jest potrzebny, potrzebne są parkingowce w śródmieściu. Pilnie trzeba dokończyć ul. Wiosenna. Naiwyższy czas pomyśleć o NOWYM MOŚCIE łączącym miasto z Polską. Czas dokończyć Szosę Poznańską im. Krugiera. Pilnie trzeba zbudować kolejową obwodnicę Szczecina , żeby pociągi-cysterny z kwasem solnym, siarkowym, fosforowym i inną straszną chemią nie jechały między osiedlami zamieszkałymi przez kilkaset tysięcy ludzi!!! Najwyższy czas zabrać się za konkretne roboty a nie za FRYGI,Szklane Pułapki i Światełka Wielkanocne!
2018-01-18 19:10:11
zaspali
dla TIR-ów brakuje parkingów i wszystkie kołują po mieście! obwodnice czas budować!
2018-01-18 17:08:05
Co to za propaganda
Dlaczego kłamiecie i warzyw propagandę a la PIS? Jakie kilkanaście aut? Może o 19 wieczorem. Zobaczcie ile tam jest aut w ciągu dnia w dzień pracujący. Cały środek w okolicy kładki jest zastawiony - kilkadziesiąt aut jak nic. I to codziennie.
2018-01-18 16:58:30
Coco
Wydaje mi się,że są to miejsca parkingowe dla tych,którzy przyjeżdżają spoza Szczecina. Moze zachętą dla nich byłaby darmowa komunikacja? Bo w weekendy całe miasto jest obstawionie samochodami z całego województwa,niektóre z nich to antyki, zanieczyszczające środowisko.
2018-01-18 16:39:23
vghfh
Myślę, że parkingowce nic nie dadzą. Przecież nikt nie będzie szedł kilkaset metrów, jak może zrobić parę kółek i miejsce się znajdzie pod samym nosem. Przecież z auta najczęściej się korzysta jak trzeba coś przewieść np zakupy. Jak mam skoczyć do urzędu z jednym wnioskiem to i sam komunikację miejską wybieram. Niestety nieraz nie jest ona wcale taka korzystna. Przez przesiadki nieraz jadę nią 2x dłużej niż autem.
2018-01-18 14:25:45
Honorat
To nie jest do końca prawda, że parking przy Eskadrowej świeci pustkami. Parkuje tam coraz więcej samochodów. Jeżdżę często tramwajem i widzę. Przybyło parkujących zwłaszcza po wprowadzeniu buspasów na Gdańskiej. Na pewno byłoby więcej chętnych do parkowania, gdyby był jeszcze jeden wjazd na parking - od strony ul. Hangarowej. Byłoby to wygodniej dla kierowców. Niektórzy prawdopodobnie mogą przeoczyć jedyny wjazd od Eskadrowej. Może poprawić oznakowanie informujące o parkingu? Po drugie - na wysokości parkingu, w pobliżu kładki powinien być przystanek dla autobusów jadących w kierunku Basenu Górniczego, nawet pośpiesznych. Wówczas zostawiający na P&R samochody mieliby większą możliwość dojazdu do miasta, poza dotychczas zatrzymującymi się tam tramwajami linii 2, 7 i 8.
2018-01-18 14:22:15
Bukowe
Kiedy bym nie jechał zawsze stoją samochody. Wystarczy korek na gdańskiej a na parkingu stoi dużo więcej aut. Zawsze alternatywa. Lokalizacja bardzo dobra komunikacja pod nosem ale co nie idzie z przyzwyczajeniami kierowców wola pod drzwi biura podjechać. No fakt wygodne to.inwestycja na plus. Ale zawsze będą przeciwni. I niedziwi mnie kto. Pisiory. Bo w tym mieście dzierzy władze nie ich patriotyczna i katolicka partia. A kto nie z nimi to jest przeciw nim.
2018-01-18 14:18:55
Student
Kolejny raz Kurier bardzo 'obiektywnie' przedstawia sytuacje, zdjęcie parkingu oczywiście tam gdzie samochody juz nie stoją, obrazuje teoretyczną pustkę na parkingu. Nawet nie pofatygowaliscie się zobaczyć ile rzeczywiście parkuje tam samochodow, jaka jest tendencja zajmowanych miejsc, ja uważam że jest to dobry pomysł, park and ride ma być z założenia na obrzeżach miasta a nie w samym centrum, niestety Szczecinianom przychodzi trudno zmiana niektórych nawyków dlatego potrzebna jest zachęta ZDITM-u o które też jak widać trudno
2018-01-18 14:01:21
tipo
1.Nie ma to jak wydawać nie swoje ( budżetowe ) pieniądze. 2.A teraz przed wizją w terenie "spędzą" urzędników aby tam zaparkowali. 3 Nie trzeba było być wróżką aby to przewidzieć tylko posłuchać tych co się znają.
2018-01-18 13:41:44
Korzystający z Parkingu „Park&Ride” na Hangarowej
Mieszkam poza Szczecinem, ale jestem szczecinianinem, urodziłem się w nim i mieszkałem ponad 40 lat, dla mnie ten parking to świetne rozwiązanie. Nie raz stałem ponad godzinę w cho...ch korkach. W chwili obecnej parkuje na Hangarowej i na miejscu jestem w 15 min. I zaznaczam, żę nie boję się jeździć po Szczecinie, ale czas to pieniądz. Nikt, kto z tego parkingu nie korzystał, niech się nie wypowiada.
2018-01-18 13:40:07
123
Ile razy można pisać że w tej okolicy powstaną nowe firmy w latach 2018-2019 ,wtedy bedzie pelny ,pozatym trzeba zachecic kierowcow do km .
2018-01-18 13:31:42
???
Jaką wróżką co to za brednie,gdyby wróżka cokolwiek wiedziała nie była by tym kim jest, kolejny biznes do wyłudzania kasy od ciemnego ludu.
2018-01-18 13:30:21
Ja
Może w końcu ktoś uczciwie pojedzie tam w ciągu dnia i policzy, a nie powtarza bezmyślnie po bezRadnych, że parkuje tam kilkanaście aut. Zapytajcie przyjezdnych o jakim ułatwieniem jest ten parking dla osób, które boją się lub po prostu nie chcą jeździć po Centrum Szczecina.
2018-01-18 13:25:56
Heniu ...
Parkingowce OK, pod warunkiem ze skonczy się parkowanie na ziemi albo bedzie słono kosztować.. Myślisz, że taki parkingowiec jest tani? Kto da kasę na niego, skoro w większości obecnych parkingowców zawsze jest dużo wolnych miejsc, bo ludziom nie chce się parkować zbyt daleko od okna? Niech parkingowce powstają, ale ludzie nie zaczną w nich parkować, dopóki nie będzie im się to kalkulować. Lepiej zapłacić trzy złote i mieć spokój, niż płacić tyle samo i drałować do parkingowca. Niech parkowanie na powierzchni kosztuje i 10zł za godzinę + żadnych abonamentów, prócz na parkingowce.
2018-01-18 13:10:58
ehhhh...
ale odkrycie... miejsce od początku było nietrafione i średnio rozwinięty szympans by o tym wiedział ale nie urzędnik z UM... Lokalizacje? np. Ku Słońcu przy Sterze, Energetyków od prawobrzeża, okolice US na Redzie ale nie bo trzeba w szczerym polu postawić gdzie jeden tramwaj staje
2018-01-18 12:40:25
AXA
Tak to jest pod rządami łysego Downa.
2018-01-18 12:33:48
Heniu
Już dawno pisałem że to błąd i szkoda kasy. GDZIE OARKINGOWCE!!!! Są bardzo potrzebne miejsca parkingowe w mieście. Przecież na takim obiekcie może parkować kilkadziesiąt a nawet kilkaset aut. Miejsca mogą być symbolicznie płatne np. 100 zł miesięcznie a chętnych będzie na pewno B. Dużo. Każdy chciałby wrócić do domu i mieć miejsce zaparkować samochód. Na Niebuszewie aż się prosi o taki obiekt. Wybierają teraz stare budynki i chociaż w miejsce jednego postawić parkingowiec. Ale tym w Magistracie w głowie się nie mieści. Za to na czasami bzdurne pomysły SĄ pieniądze i forsuja takie pomysły na siłę. Tak było z tym parkingiem. Polska to nie USA.
2018-01-18 12:16:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy