niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Remonty kluczowych ulic

Remonty kluczowych ulic

Remonty kluczowych ulic
Data publikacji: 2018-07-11 16:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1021 337915

Dobra wiadomość dla mieszkańców Choszczna, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Startuje przebudowa ulic Jagiełły i Dąbrowszczaków. W środę plac budowy przekazano wykonawcom – spółce PRD z Nowogardu i Mazur z Goleniowa.

Przebudowa jezdni obejmie prowadzące przez miasto odcinki dróg wojewódzkich numer 160 (ulica Jagiełły) i 175 (ulica Dąbrowszczaków). Drogowe przedsięwzięcie uwzględnia także remont fragmentów ulic: Stargardzkiej i Wolności.

–Zakres tej inwestycji jest bardzo duży, ale najważniejszym jest fakt, iż sfinansowana będzie z kilku źródeł, a na dodatek zakres drogowy zrealizowany zostanie wraz z całą infrastrukturą miejską, czyli wszystkim tym, co znajduje się pod i w pasie drogowym. Traktujemy to jako rodzaj eksperymentu i nie ukrywam, że właśnie ten choszczeński model w przyszłości chcielibyśmy realizować również w innych miastach. W trakcie realizacji problemów będzie dużo, bo w całości przebudowane zostaną dwie główne arterie miasta – przyznał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Prace obejmą nie tylko wymianę nawierzchni, ale również budowę chodników, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżek rowerowych oraz zatok postojowych i autobusowych. Przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz sieć wodociągowa. Po remoncie ulice zyskają także nowe oświetlenie.

– Już w 2015 r. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przeprowadził szczegółowe pomiary ruchu w Choszcznie. Badania miały wskazać na najkorzystniejsze rozwiązanie zarówno z punktu widzenia zarządcy, jak i użytkowników dróg. Początkowo brano pod uwagę obwodnicę miasta, ale ze względu na to, że ruch ma charakter głównie miejski lub podmiejski, zdecydowano o modernizacji wewnętrznych ciągów komunikacyjnych – podkreślił dyrektor ZZDW w Koszalinie Michał Żuber.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2019 r. Jej wartość to 26 mln złotych, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa wynosi 22 mln zł. Wkład własny Urzędu Marszałkowskiego to 4,5 mln zł, natomiast gminy Choszczno – prawie 800 tys. zł.

(reg)

Fot. Tadeusz KRAWIEC

Na zdjęciu: Jedna z dwóch kluczowych ulic w Choszcznie, która zostanie kompleksowo wyremontowana.

Komentarze

cho
Bardzo istotna wiadomość dla mieszkańców Szczecina.
2018-07-12 06:37:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie