Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Remontują kolejne ulice w Stargardzie

Data publikacji: 16 kwietnia 2024 r. 17:14
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2024 r. 20:42
Remontują kolejne ulice w Stargardzie
Po sfrezowaniu nawierzchni na drodze zostanie położona nowa warstwa asfaltu. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Al. Żołnierza Boczna jest zamknięta dla ruchu pojazdów. Powodem jest remont odcinka od skrzyżowania z Aleją Gryfa do skrzyżowania z Aleją Żołnierza. Po nim, wykonawca przystąpi do modernizacji odcinka ul. Pogodnej.

Wykonawca robót, firma Strabag, rozpoczął inwestycję od modernizacji Alei Żołnierza Bocznej. W jej ramach zostanie położona nowa nawierzchnia, powstaną nowe chodniki i oświetlenie oraz zatoka autobusowa. W ramach inwestycji wyremontowane zostanie w sumie około 850 metrów jezdni.  

- Po zakończeniu inwestycji Aleja Żołnierza Boczna i ul. Pogodna zmienią swoje oblicze - zapowiada miasto. -  Będą nowe, równe jezdnie, a bezpieczeństwo poprawi wyniesione przejście dla pieszych i rowerzystów. Całość oświetlą energooszczędne latarnie.

Aleja Żołnierza Boczna jest zamknięta dla ruchu. Tylko mieszkańcy mogą dojechać do swoich posesji. Wyznaczono objazd ul. Aleja Żołnierza, ul. Kościuszki i ul. Spokojną. W pobliżu remontu zmieniła się organizacja ruchu, inaczej jeżdżą też autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji linii nr  5, 13, 15, 25, 32 i 37. 

Prace na Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej będą kosztować ponad 3,8 mln zł. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Na ten cel Stargard pozyskał prawie 2,7 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Coś pięknego
2024-04-16 20:34:22
Nic tylko przyklasnąć ! Remonty istniejących już ulic, torowisk to jest podstawa - budowa nowych to tylko dodatek...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA