Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Remont ulicy Matejki

Data publikacji: 01 sierpnia 2016 r. 08:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Remont ulicy Matejki
 

Dziś, w poniedziałek, 1 sierpnia, w godzinach wieczornych rozpocznie się remont ulicy Jana Matejki w Szczecinie. Drogowcy wymienią nakładkę na jej odcinku od ul. Gontyny przez skrzyżowanie z ul. Jacka Malczewskiego do ul. Zygmunta Starego. Roboty potrwają cały miesiąc.

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, prace będą prowadzone w godzinach dziennych i nocnych, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Wymiana nawierzchni bitumicznej rozpocznie się od frezowania, później jezdnia będzie zabezpieczona specjalną siatką, na którą układa się kolejne warstwy. W trakcie remontu wyregulowane zostaną także kratki ściekowe i studzienki. Prace powinny zakończyć się 31 sierpnia.

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień, ale ruch nie będzie wstrzymany.

(sz)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Haha
2016-08-02 22:47:29
Nowa nawierzchnia specjalnie dla ciężarówek które bedą dojeżdzły do rozbudowania Galaxy. Po jego zakończeniu, znowu będzie remont. Ktoś weźmie kasę dwa razy.... Bo innej logiki tu brak.
ala66
2016-08-01 14:41:03
Kierowcy sami tworzą korki. Hamują na zielonym świetle,skręcają z prędkością 5 km/h,jadą w odległości kilkunastu metrów od następnego auta.Podobnie jest na światłach.A wystarczy zatrzymać pojazd jak na promie, zderzak przy zderzaku i wszyscy się zmieszczą.Potem tylko ruszyć jak pociąg, czyli wszyscy razem.Bo niektórzy robią to refleksem kierowcy walaca.
Adrian
2016-08-01 10:17:00
Ul. Matejki. Stary przebieg. Podbudowa ustabilizowana. Nie bardzo rozumiem po co dodatkowo droga siatka na ustabilizowanej podbudowie ulicy. Nie wystarczy zwiększyć grubość warstwy ścieralnej o 1 cm i dopilnować aby zastosowano masę asfaltową o wymaganych parametrach ?
taksówkarz
2016-08-01 09:57:04
No to zapowiada się tam i w okolicy w godzinach szczytu prawdziwy armagedon.W normalnych warunkach "ta ulica" od skrzyżowania Matejki do Bramy Królewskiej stoi i jej przepustowość jest mizerna-a co dopiero teraz kiedy zacznie się naprawa.Ale OK-przeżyjemy bo ta ulica dawała się już wszystkim kierowcom nieziemsko we znaki i wyglądała gorzej jak nie jedna na zapyziałej wsi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA