Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Remont gastronomicznej strefy Galaxy. Ma być portowo i po szczecińsku

Data publikacji: 2019-08-14 19:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-15 16:47
Remont gastronomicznej strefy Galaxy. Ma być portowo i po szczecińsku
Wizualiacje CHR Galaxy  

Nowy wystrój ma nawiązywać do charakterystycznych dla Szczecina miejsc. Będzie więc kawiarnia Grzybek, Pasztecik, graffiti spod Trasy Zamkowej… A jako element dominujący projektanci wybrali portowy kontener.

Drugi poziom Galaxy, czyli strefa tzw. food-courtu, już wkrótce zmieni się nie do poznania – nabierze, jak zapowiadają przedstawiciele Centrum Handlowego, bardziej szczecińskiego i portowego charakteru. Za niespełna dwa tygodnie rozpoczyna się jego remont. Potrwa do świąt Bożego Narodzenia.

– Ale niczego nie zamykamy. Prace prowadzone będą wyłącznie nocą – zapewnia Monika Gogacz, dyrektor CHR Galaxy. – W dzień lokale mają działać jak dotychczas. Czasowe utrudnienia wystąpią jedynie podczas wymiany posadzki.

CHR Galaxy zmienia się od 2011 roku Jego metamorfoza rozpoczęła się od zmiany kolorystyki – biały zastąpił dominującą wówczas czerwień i kolor niebieski. Potem, w 2017 r., ruszyła rozbudowa obiektu.

– Teraz przyszedł czas na ostatni element: remont strefy gastronomicznej, której nie zmienialiśmy od 2003 r., czyli już szesnaście lat – mówi dyrektor Gogacz.

Jak się dowiedzieliśmy, z obecnego wystroju drugiego poziomu nie zostanie nic. Jego modernizacja ma być więc całkowita. Powstaną wydzielone strefy, dla których inspiracją będzie miasto (powstanie tu m.in. boisko do koszykówki), miejsca charakterystyczne dla Szczecina (z pasztecikiem ozdobionym oryginalną mozaiką) i port – do którego będą nawiązywać wszechobecne kontenery.

Jak twierdzi architekt Michał Głąb, powierzchnia tej części Galaxy będzie lepiej wykorzystana (cztery lokale mają mieć dwa poziomy). W efekcie liczba miejsc siedzących prawie się podwoi – obecnie jest 350, a ma powstać 600. Poza tym restauracje i kawiarnie bardziej się otworzą – stoliki będą stać również poza obecnymi granicami lokali.

– Będzie też więcej najemców – dodaje Monika Gogacz. – Między innymi dogadaliśmy się już z Kuchnią Marche, Express Oriental, Pasibus, Papa Diego i Pierogarnią… Łącznie powierzchnia strefy gastronomicznej Galaxy powiększy się o 750 m kw. Co ważne, powstanie tu też nowy węzeł sanitarny.

– W czasie trwania remontu planujemy zorganizowanie kilku imprez związanych z prowadzonymi pracami – twierdzi Joanna Dybowska, manager ds. marketingu CHR Galaxy. – Można będzie na przykład popatrzeć, jak malują swoje dzieła twórcy graffiti.

Remont rozpocznie się już 26 sierpnia. Potrwa do grudnia. Prace mają się zakończyć przed Bożym Narodzeniem, by nie przeszkadzały klientom robiącym świąteczne zakupy. ©℗

Leszek Wójcik

Wizualizacje: CHR Galaxy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Amen
2019-08-15 16:46:35
Komisje lekarskie zabierają pomoc dla rodzin dzieciz autyzmem tzw świadczenie pielęgnacyjne. To jest ta pomoc rządu polskiego dla niepełnosprawnych.
dfw
2019-08-15 11:58:50
Zbyt ponuro i niezbyt gustownie.
Robert
2019-08-15 08:43:12
Każde wzmacnianie szczecinskości i pomorskości godne jest pochwalenia!
food
2019-08-15 00:50:13
I co z tego. Gdyby powstał np. Taco Bell - to by dopiero było coś, a tak będzie kolejny lifting i tyle.
jonatan
2019-08-15 00:25:11
Niezbyt mi się podoba, szczególnie likwidacja sufitu ponieważ przy takiej industrialnej aranżacji, z wysokimi dachami, często pojawiają się małe ptaki które w im tylko znany sposób dostają się do środka. Istnieje ryzyko, szczególnie że to ostatnie piętro, że jakiś ptaszek narobi do talerza, co z pewnością konsumentów nie ucieszy.
O, o, o, o , H o, ho, ho, Plusk
2019-08-14 20:14:41
Na cieniutkich nitkach zawiesimy stado MEWEK ( (!!!)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ