środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rekordy dla pomagania

Rekordy dla pomagania [GALERIA]

Rekordy dla pomagania
Data publikacji: 2018-06-14 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1353 333156

Za nami tegoroczny finał jednego z najbardziej emocjonujących konkursów Szczecina. Jaki przez ostatnich niemal dziewięć miesięcy ogniskował uwagę nie tylko najmłodszych, ale wszystkich nieobojętnych na los naszych braci mniejszych. Wydarzenie o charytatywnym szlachetnym przesłaniu: pomocy bezdomnym, skrzywdzonym przez los i ludzi, zwierzętom. Mowa oczywiście o „Maratonie makulaturowym - zamieniamy papier na leki", który pozwala na niezwykłą przemianę nikomu niepotrzebnych starych papierów w jakże potrzebne leki dla cierpiących psów i wolno żyjących kotów, pozostających pod opieką szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

To była już XVII edycja „maratonowych" zmagań. Szczególna nie tylko z uwagi na rekordowy wynik - zebranych ponad 98 ton makulatury. Ale również ze względu na rekordową liczbę uczestników - aż 47. W tym zacnym gronie także po raz pierwszy nie dominowali najmłodsi szczecinianie: uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli (21), choć to na nich czekało morze nagród, w tym wycieczki ekologiczne i dyplomy. Po raz pierwszy rekordową okazała się ilość zgłoszeń osób indywidualnych, firm i instytucji wspierających ideę konkursu (26), którzy rywalizowali nie dla nagród czy wyróżnień, ale dla osobistej satysfakcji.

W klasyfikacji placówek oświatowych i wychowawczych bezapelacyjne zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 51, wpisując na swe konto ponad 13,2 t makulatury. To jej uczniom oraz nauczycielom przypadł główny konkursowy laur - czyli Puchar Przyjaciela Zwierząt, ufundowany przez „Kurier Szczeciński" jako patrona medialnego wydarzenia. Podczas finałowej gali odbierała go reprezentacja w składzie: Natalia Witczak, Michał Bartoń, Filip Janiec, Tomasz Szarmach (kl. III H), a pod opieką Elżbiety Perkowskiej z grona pedagogicznego.

Natomiast dyplom honorowy za zebranie 8160 kg makulatury - co przyniosło triumf w klasyfikacji podmiotów wspierających ideę konkursu - odebrał Jan Michniewicz - Usługi i Nadzory Budowlane. Prywatnie: gorzowianin mieszkający w Szczecinie, miłośnik kotów zafascynowany skorpionami, posiadający wykupioną kartę członkowską WWF, wspierający ochronę fok, rysiów i wilków. Natomiast osobiście: darczyńca karmy dla wolno żyjących kotów Niebuszewa, a także aktywny uczestnik zbiórek pod szyldem TOZ, czyli nie tylko makulatury, ale również zakrętek, ze szlachetnym przesłaniem pomocy bezdomnym i cierpiącym zwierzętom Szczecina.

Gala wręczenia nagród w „Maratonie makulaturowym" odbyła się w czwartek (14 czerwca) w siedzibie Remondisu (ul. Janiny Smoleńskiej), który wspiera szlachetną akcję „Maratonu" - faktycznie zamieniając zebraną przez jego uczestników makulaturę na pieniądze, dzięki którym są finansowane działania interwencyjne TOZ oraz udzielana pomoc weterynaryjna w lecznicy Towarzystwa (ul. Ojca Beyzyma 17).

(an)

Fot. Ryszard Pakieser

Rekordy dla pomagania Rekordy dla pomagania Rekordy dla pomagania Rekordy dla pomagania Rekordy dla pomagania Rekordy dla pomagania

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy